Wymiana silnika w RD

Wszystko co dotyczy Silnika.

Wymiana silnika w RD

Postprzez turek16 5 sie 2017, 17:41

Witam, przewertowałem troszkę forum i czyżbym był pierwszym pechowcem z ową koniecznością wymiany silnika w RD 2.0?
Autko użytkuję 6 rok, lecz ostatnia sytuacja przedstawia się następująco: po 2 trasach +- 80 km z prędkością rzędu 200 km/h odezwały się stuki pod maską. sprawdziłem stan oleju i rzeczywiście stan był niski, dolna wartość na podziałce na bagnecie. Mechanik wymienił panewki korbowodowe, gdyż jedna była już w stanie zużycia, drugą dopiero zaczęło brać. Po wymianie stuk w silniku nieco się zmienił, lecz nadal występuje, tym razem jak określił, w górnej części silnika. Mechanik nie ma możliwości sprawdzenia czy pompa olejowa czasem nie zaczęła nawalać, gdyż gwint, pod który chciał się podpiąć, jest niestandardowy, płytki i stożkowy. Poza tym twierdzi, iż owy stuk nie pochodzi od hydraulicznych popychaczy, co sugeruje, że jednak olej dochodzi do górnego bloku silnika.
Ewidentnie słychać POJEDYNCZY stuk, więc mechanik wyklucza łańcuszek spinający wałki rozrządu, gdyż jak twierdzi, hałas byłby nieregularny. Te klekotanie nie cichnie na rozgrzanym silniku ani nie jest bardziej ciche/głośniejsze na zimnym.

Ktoś jest w stanie dokonać jakiejś sugestii? Miał podobny problem? Za silnikiem zacząłem się już rozglądać, lecz brak podobnych problemów na forum nie daje mi spokoju i sugerowało dodać owy wątek na forum.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.
Samochód: HC RD 2.0 16V (1997)
turek16

Wymiana silnika w RD

Postprzez marhio2000 12 sie 2017, 11:13

Tak, kup inne. Koszt remontu silnika to minimum 2tyś złotych, a za 3tyś kupisz inne z aukcji.Byle przed kupnem sprawdź stan silnika, spaliny itp i będziesz miał sprawę jasną.
Samochód: nie posiadam/inny (2002)
Podpis: V70 T5
marhio2000 (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 22 razy

Wymiana silnika w RD

Postprzez johnnyb 12 sie 2017, 14:36

Możliwości masz dwie, emont aktualnego motoru, jeśli masz kogoś kto wie co robi, albo wymiana na drugi, ale pewości stau nowego motu nie poznasz do omoentu instalacji.

Policz, jaki koszt remontu ajaki koszt wymiany nowego i ewentualnego remontu.

Ja roiłem remont w RD. Auto do tej pory jeździ.
Samochód: nie posiadam/inny (2006)
Podpis: ..::Born to rise Hell::..
johnnyb (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 57 razy

Powrót do Silnik