Hyundai Coupe Club (HCC) Forum • Zobacz wątek - Czarny dym przy zmianie biegow

Czarny dym przy zmianie biegow

Wszystko co dotyczy Silnika.

Czarny dym przy zmianie biegow

Postprzez Bandziorex 6 lip 2018, 00:34

Witam sprowadze mnie dziwny problem, w silniku 2.0 143 HC 2005r. przy przyspieszaniu auto w momencie zmiany biegu na wysokich obrotach wyrzuca mi czarny dym. Wymienilem filtr powietrza i sprawdzilem szczelnosc dolotu dymem i jest ok, swiece NGK maja 15tys.km tak jak kable NGK i cewka. Filtr paliwa nowy od 15tys.km. Nie swieci sie kontrolka check engine auto spala mysle normalne ilosci benzyny i ma moc, kompresja 13.5 na kazdym z cylindrow. Soda lambda ladnie pracuje w zakresie ~0.150 do ~0.800V. Olej 5W40 Valvoline od 4tys.km. Przeplywomierz przeczyszczony preparatem Liqui Molly, luzy zaworowe w normnie. Nic mi do glowy nie przychodzi ale dzis slyszalem, ze moga mi wtryskiwacze lac, zebym zalal cos do ich czyszczenia. Jednak silnik nie do konca rowno mi chodzi na jalowych obrotach da sie wyczuc lekkie wibracje, co jeszcze moge sprawdzic ? Acha wymienilem czujnik temperatury mimo, ze nie zglaszal problemu popodpieciu do ODB to auto zrobilo sie zwawsze. Krokowiec z przepustnica zostaly przeczyszczone. Hmm... nic mi nie przychdzi do glowy moze to uszkodzony komputer ?
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2005)
Bandziorex

Powrót do Silnik