wyciek płynu chłodniczego

Wszystko co dotyczy Silnika.

Postprzez radzio345 10 kwi 2017, 20:14

witam mam problem z moim hyundaiem silnik 2.7 V6
jak napisałem w tytule mam wyciek płynu chłodniczego na obrazku zaznaczyłem miejsce wycieku
otwór znajduje się pod sprężarką klimatyzacji, zaczyna lecieć ciurkiem po krótszym przytrzymaniu pojazdu na wysokich obrotach nie mam pojęcia dlaczego jeśli ktoś miał taki proszę o pomoc bo jestem uziemiony z autem
Obrazek
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Samochód: HC GK F/L 2.7 24V v6
radzio345

Postprzez Bandziorex 11 kwi 2017, 22:12

Jesli to plyn zchlodnicy, to jest kilka przyczyn:

Chlodnica stracila uszczelniania z powodu starosci.
Uderzona zostala mechanicznie.
Ciecz w niej zostala przegrzana co powodu malej ilosci plynu lub zawartosci spalin (uszkodzenie uszczelki pod glowica) i zagotowala chlodnice i poscily uszczelnienia.

Kontroluj plyn w zbiorniczku wyrownawczym zeby zawsze byl. Czesto dogladaj i dolewaj ale nigdy nie zimnego plynu lub wody destylowanej (wylacznie latem, mniejsze smarowanie pompy wody). Czy plyn jest klarowny czy moze miesza sie z olejem.

Nie polecam robic dluzszej trasy z wyciekiem bo moze pod wplywem cisnienia samej pompy wody/przedmuchow wyproznic sie chlodnica dosc szybko z plynu i przegrzeje sie silnik to juz kiepsko bardzo. Jesli chlodnica jest dziurawa bardzo mozliwe ze bedzie uklad ssal lewe powietrze i moze wytworzyc sie wtedy w ukladzie chlodzenia poduszka powietrzna, ktora to bedzie przeszkadzac w efektywnym chlodzeniu silnika.
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2005)
Bandziorex

Postprzez k.szakul 12 kwi 2017, 22:27

A to nie jest otwór inspekcyjny pompy wody? Jak tak to pompa wody do wymiany.
Każdy silnik czy to w samochodzie czy motorze ma taki otwór przy pompie wody jak leci tamtędy płyn to znaczy że pompa wody ( płynu chłodniczego) jest do wymiany.
Samochód: nie posiadam/inny
k.szakul

Otrzymał podziękowań: 30 razy

Postprzez marhio2000 13 kwi 2017, 16:15

k.szakul,
Dokładnie tak, miałem identyczną sytuację po zabawie płuczenia i czyszczenia układu. Tak czyściłem że też zaczęło mi tą dziurką lecieć.
Samochód: nie posiadam/inny (2002)
Podpis: V70 T5
marhio2000 (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez radzio345 13 kwi 2017, 18:44

tylko najlepsze jest to ze pompa wody jak i rozrzad po wymianie i ten otwor nie jest otworem od pompy wody, a nie jest to jakas dziurka ktora puszcza cisnienie gdy jest walnieta uszczelka pod glowica?
Samochód: HC GK F/L 2.7 24V v6
radzio345

Powrót do Silnik