[GK]Zakładanie ringów

Opisy napraw i modyfikacji wraz ze zdjęciami.

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez dzikuu 19 maja 2015, 22:19

Przedstawiam fotorelacje z montażu ringów do GK w wersji FL/1
Rozmiar ringów: 80mm oraz 100mm

Obrazek
Krok 1: "Demontaż"
1.Otwieramy maske bierzemy klucze w dłoń
2.Odkrecamy ten plastik co jest nad grillem
Obrazek
3.Odkrecamy trzy śruby trzymające lampe i odpinamy wtyczke z tyłu oraz przekrecamy mocnowanie zarowki kierunkowskazu i je wyjmujemy.
4.Wyjmujemy lampe.
Obrazek

Krok 2: "Rozklejanie"
1.Bierzemy naszą lampe.
2.Odpalamy szuszarke/ opalarke i grzejemy łaczenie szkła(poliweglanu) z czarnym plasikiem
3.Bierzemy srubokret i podwarzamy takie jakby zatrzaski na lampie
4.Z umiarem bierzemy łapiemy lampe i rozdzieramy na boki odzielajac szkło od reszty
5.Mamy rozklejoną lampe juz.
6.jeszcze tylko dwa wkrety trzymajace plastik w szkle
Obrazek

Krok3: "Montaż ringów"
1.Bierzemy nasze ringi
2.Wiercimy dziure na kable w plastiku tam gdzie bedzie mały ring.
3.Wklejamy je w ten czarny plastik (ja użyłem kleju dwuskładnikowego do plastiku z palety Technicool)
Obrazek
Obrazek

Krok4: "Podpięcie"
Tutaj po prostu wkleję schemat jak to podłączyłem.
Obrazek mistrz painta :D
Opis:odciąłem kable które idą do oprawki żarówki postojowej, minus rozdzieliłem na dwa kable jeden podpiety do "-" od ringów(czarny przewód) drugiego do "-"w oprawce pozycji(kolor trzeba sprawdzić ale chyba czarny) . Plusa natomiast podłączyłem do przełącznika kołyskowego trzy pozycyjnego I-O-I. Jedno wyjście podpiąłem pod plusa ringów, drugie wyjście podpiąłem do plusa oprawki postojówki.
Przełącznik zamontowałem z tyłu lampy żeby w razie "w" można było przełączyć na postojowe zwykłe wyłączając ringi (np problemy przy przeglądzie)

Krok5: "Końcowy montaż"
1. Bierzemy nasze trzy kawałki lampy
2. Zakrecamy plastik do szkła
3. Dokładamy do siebie dwie polówki i znowu podgrzewamy opalarka dociskając
4. Po przestygnięciu możemy już montować lampę z powrotem czyli odwrotnie jak demontaż.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 30 mar 2016, 18:33 przez dzikuu, łącznie edytowano 2 razy
Samochód: HC GK F/L 1.6 16V (2005) || || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 23&t=12895
dzikuu (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 12 razy

Zakładanie ringów

Postprzez Szachi87 19 maja 2015, 22:35

dobra robota, a co to za tasiemka użyta w procesie klejenia?
Samochód: nie posiadam/inny (3502)
Szachi87 (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 149 razy

Zakładanie ringów

Postprzez Lemmy 19 maja 2015, 22:46

Rewelacja, akurat się za to zabieram. :D
Kupowaliście na eBay? Troszkę mam obawy, bo nigdy tam nie kupowałem...

Żaróweczki Osram?
Samochód: HC GK 2.0 16V
Lemmy

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zakładanie ringów

Postprzez dzikuu 19 maja 2015, 22:50

Szachi87 napisał(a):dobra robota, a co to za tasiemka użyta w procesie klejenia?
To jest siateczka ktora była w zestawie z klejem, postanowiłem ja uzyc zeby było wytrzymalsze poniewaz ring wchodził na zero do srodka

Lemmy napisał(a):Rewelacja, akurat się za to zabieram. :D
Kupowaliście na eBay? Troszkę mam obawy, bo nigdy tam nie kupowałem...

Żaróweczki Osram?

Na alliexpress. Też nigdy nie kupowałem na ebay'u wieć ciezko mi Ci pomoc. Tam mam władowany zestaw ksenonow 4300K swiecą na sliczne białe swiatło ( na zdjeciu jest zielonkawe nie wiem czemu) jako ciekawostke dodam ze pod lampami jest idealne miejsce na przykrecenie przetwornic od HID'ow tak ze praktycznie widac tylko kable biegnace do zarnika co można zakryc grubym peszlem
Samochód: HC GK F/L 1.6 16V (2005) || || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 23&t=12895
dzikuu (Moderator)

Zakładanie ringów

Postprzez Lemmy 19 maja 2015, 22:57

Byłbyś taki miły i rzucił linkiem do tych ringów? Przesyłka droga czy free?

Super efekt. ;)
Lemmy

Zakładanie ringów

Postprzez Szachi87 19 maja 2015, 23:14

a pamiętasz może nazwę tego kleju bo bardzo porządnie to się prezentuje, też niedługo sie zabieram za ringi aczkolwiek w smd będę szedł :)
Szachi87 (Moderator)

Zakładanie ringów

Postprzez Lemmy 19 maja 2015, 23:17

Lemmy

Postprzez dzikuu 19 maja 2015, 23:19

Lemmy napisał(a):Byłbyś taki miły i rzucił linkiem do tych ringów? Przesyłka droga czy free?

Super efekt. ;)

Odezwij się do brucek21 bo moja rola umywala się tylko do zapłacenia :D

Szachi87 napisał(a):a pamiętasz może nazwę tego kleju bo bardzo porządnie to się prezentuje, też niedługo sie zabieram za ringi aczkolwiek w smd będę szedł :)

cosik z palety technicool na bazie epoksydowej
dzikuu (Moderator)

Zakładanie ringów

Postprzez Szachi87 20 maja 2015, 11:21

dzikuu, dzięki za info. Ringi 100 i 80mm wziąłeś prawda?
Lemmy, nie dziękuje, zakupy grupowe mijają się z celem przy darmowej wysyłce, nie wspominając już o ewentualnej reklamacji, niezdecydowaniu i nieterminowości innych itp. itd.
Szachi87 (Moderator)

Postprzez dzikuu 20 maja 2015, 13:46

Szachi87 napisał(a):dzikuu, dzięki za info. Ringi 100 i 80mm wziąłeś prawda?
Lemmy, nie dziękuje, zakupy grupowe mijają się z celem przy darmowej wysyłce, nie wspominając już o ewentualnej reklamacji, niezdecydowaniu i nieterminowości innych itp. itd.

tak 80 i 100mm pasują idealnie. Do poliftowej lampy pasuje idalnie a co do przedliftowej to nie wiem.

Tylko pytanie jak zareagują na to miśki. Troche sie o to boje bo dosc mocno swiecą. Jakieś doswiadczenia macie?
dzikuu (Moderator)

Postprzez macmanus 21 maja 2015, 17:36

Szachi87 napisał(a):a pamiętasz może nazwę tego kleju bo bardzo porządnie to się prezentuje, też niedługo sie zabieram za ringi aczkolwiek w smd będę szedł :)

SMD z uwagi na intensywność światła? Nie obawiasz się efektu kątowego (na wprost jest dobrze, inne kąty już niekoniecznie)? Mnie bardziej przekonuje jednak COB, chociaż też nie jest idealny.

@dzikuu: gratulacje efektu, ładnie wyszło.
Samochód: nie posiadam/inny (2007)
Podpis: Głośna muzyka, baby na wznak, już od małego żyłem tak ;-)

szym72: "...z Hyundaiem to tak trochę jak z nierasowym psem - ciężko się nim pochwalić w towarzystwie snobów - ale można mieć w d... co myślą inni i kochać go z całego serca:)"
macmanus (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postprzez Equalizer 21 maja 2015, 17:43

macmanus napisał(a):SMD z uwagi na intensywność światła? Nie obawiasz się efektu kątowego (na wprost jest dobrze, inne kąty już niekoniecznie)? Mnie bardziej przekonuje jednak COB, chociaż też nie jest idealny.

Miałem SMD i żadnego efektu kątowego nie było. Świeciły równo i mocno.
Samochód: nie posiadam/inny (2003) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... &t=3177URL]
Podpis: Obrazek
Equalizer (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 13 razy

Zakładanie ringów

Postprzez macmanus 21 maja 2015, 17:55

Equalizer,
Jeżeli nie było, to ok. Przyznam, że nie mam praktycznego doświadczenia z ringami, natomiast zgłębiając temat natrafiłem na szereg opinii sugerujących, że patrząc na SMD z boku odnosi się wrażenie intensywniejszego dołu i przygaszonej góry.

Przy okazji, może ktoś mi podpowie, jak się fachowo nazywają (pol./eng.) te małe obręcze, w których umieszcza się ringi właściwe? Oprawki, oringi?
Samochód: nie posiadam/inny (2007)
Podpis: Głośna muzyka, baby na wznak, już od małego żyłem tak ;-)

szym72: "...z Hyundaiem to tak trochę jak z nierasowym psem - ciężko się nim pochwalić w towarzystwie snobów - ale można mieć w d... co myślą inni i kochać go z całego serca:)"
macmanus (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postprzez dzikuu 23 maja 2015, 17:09

SMD z uwagi na intensywność światła? Nie obawiasz się efektu kątowego (na wprost jest dobrze, inne kąty już niekoniecznie)? Mnie bardziej przekonuje jednak COB, chociaż też nie jest idealny.

osobiście to powiem ze SMD nie świeci mocniej niż COB moje ringi świeca strasznie mocno, rzekłbym ze nawet za mocno... a jest piękne równe swiato na całej powierzchni, ale jak kto woli
dzikuu (Moderator)

Zakładanie ringów

Postprzez Lukas 7 cze 2015, 13:48

Poczytajcie trochę o tych ringach przed zakupem na newtiburonie, niektóre się wypalają miejscowo po kilku tygodniach i efekt nie jest zbyt ciekawy :) Podane też tam są marki które warto i nie warto braqź :)
Samochód: HC GK 2.0 16V (2002)
Podpis: Obrazek
Lukas

Otrzymał podziękowań: 1 razy

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez majkelzw 19 mar 2016, 23:07

Zabieram się za montaż ringów i mam pewną niejasność a mianowicie: wkleiłeś ringi w ten czarny plastik a w lampach są jeszcze takie srebrne-chromowane walce (2 na lampę w mniejszy i większy otwór od długich i krótkich świateł) i na te walce chyba się nakleja ringi, Ty bez nich masz ringi głębiej, wywaliłeś te walce czy nie ma ich w lampach w modelu FL1? Mam nadzieje, że zbytnio nie zakręciłem i wiecie o co mi chodzi:)
Samochód: HC GK 2.7 24V v6
majkelzw

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez Lemmy 19 mar 2016, 23:38

Lampy po lifcie są inne :-). Klej na chromowane tuleje. Tylko najpierw wywierć dziury, żeby puścić kable od razu w dół. ;)
Lemmy

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez majkelzw 20 mar 2016, 09:44

Ok, dzięki:)
Samochód: HC GK 2.7 24V v6
majkelzw

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez KmikazeMuru 20 mar 2016, 11:06

Witam!

Mam pytanie odnosnie wpieca ringów w kabel zasilajacy postojówki.

1. idzie tylko jeden kabel który się rozgałęzia czy są dwa niezależne do postojowe?
2. gdzie ten kabel można zlokalizować w skrzynce pod kierownica? Chciałbym przełącznik zamontować w środku żeby można było szybko przełączać RINGI/Postojówki.
3. Jaki jest kolor kabla zasilającego postojówki? Zielony?
4. Ma ktoś schemat wiązki do świateł? :P
5. Kabel schowany jest w nadkolu?
Samochód: HC GK F/L 1.6 16V (2006)
KmikazeMuru

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez dzikuu 20 mar 2016, 18:01

Sa dwa niezależne na prawa i lewa stronę i tyl tez osobno. Jak dobrze pamiętam to jest on na tej najszerszej wtyczce w module bcm. Schematy sa na forum. Tylko na tych schematach jest ze kabel idzie do kierunkowskazu a nie do postojowki jako takiej (bo schemat amerykanski) ale ale jeśli chcesz mieć w środku przelacznkk to będziesz musial pociągnąć osobny kabel do kabiny bo inaczej to dzialalo nie będzie.
dzikuu (Moderator)

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez Filipek95 2 cze 2016, 21:40

Takie ringi to dobra sprawa? I jak coś to można je przecież zamiast postojowek podlaczyc, albo besposresnio do zaplonu jako swiatla dzienne, czy jest z tum problem poniej?
Samochód: HC GK 1.6 16V (2002)
Filipek95

[GK]Zakładanie ringów

Postprzez dzikuu 20 cze 2016, 22:41

Dobra sprawa, mam moduł sterujacy praca ringow jako dzienne/postojowe jakbyś chciał :D https://www.youtube.com/watch?v=8CeohJw ... minikDziki działa to tak ;P moc swiecenia pozycji mozna regulowac pokrętełkiem ;P
dzikuu (Moderator)

Powrót do Fotorelacje