[RD2] Malowanie Auta

Opisy napraw i modyfikacji wraz ze zdjęciami.

[RD2] Malowanie Auta

Postprzez Shihura 30 sie 2016, 12:32

Ohayo Shihura-Desu.
Dawno nic nie robiłem przy samochodzie bo nie potrzebowałem. Jednak w końcu miałem urlop i czas by dopieścić lakier mojego samochodu bo niestety wyglądał fatalnie. Oto foty z tego co robiłem.

W odpowiedzi na komentarz jednego z użytkowników napiszę jak się demontuje poszczególne elementy.

Maska: To proste wystarczy odkręcić 4 śruby. (po dwie na zawias nasadka 12)
Zderzak przedni: Tu też za dużo polityki niema. Sam zderzak trzyma się na plastikowych kołkach. Otwieramy maskę i wyciągamy lub odkręcamy wszystkie kołki. Demontujemy oba kierunkowskazy i za nimi mamy do odkręcenia po jednej śrubce. W dalszej części bierzemy schodzimy do nadkola prawego i lewego (trzeba od kręcić na górze i na dole). No I jest tam mała szczelina gdzie trzeba odkręcić śrubkę typu krzyżak. Z jednej i drugiej strony. Już prawie koniec. Jednak trzeba jeszcze po odpinać przewody od lamp by nie urwać. I na koniec schodzimy pod zderzak i zastaniemy tam jeszcze 2 kołki. Po wyjęciu ich zderzak sam odchodzi.
Błotnik: Tu wiele filozofii niema :D Odkręcamy 4 śrubki czy tam 5 u góry pod maską. Pod spodem mamy 2 śruby (nie pamiętam rozmiaru chyba 11) Odkręcamy chlapacz 2 śrubki będą. (chyba że nie mamy to nie odkręcamy) I odkręcamy nadkole od błotnika. Ostatnią śrubkę odkręcamy od strony drzwi pasażera lub kierowcy. Nasadka 12. I Błotnik mamy w rękach.
Zderzak tylni: Tu mamy trochę zabawy i to strasznie dużo. Na początek odkręcamy lampy tylnie. Trzymają się tylko na 4 śrubkach nasadka 8. Zdejmujemy wykładzinki i plastikowa osłonę od zamknięcia klapy. Wyciągamy wszystkie czarne kołki i odkręcamy 2 śrubki krzyżakowe. Po każdej z stron jak się zagłebimy będziemy mieli do odkręcenia na początek 2 śrubki (11 nasadka) i przesuwając dalej dłoniom natkniemy się na 3. Po drugiej stronie mamy bliźniaczo. Gdy to odkręcimy to znów zabieramy się za nadkola. Odkręcamy je od zderzaka i znów mamy tam cholerne śrubki krzyżakowe z trudniejszym dostępem by odkręcić. Jak nam się już to uda z obu stron to znów kładziemy się pod zderzakiem i mamy tam ostatnie 3 kołki. Po wyciągnięciu ich zderzak powinien lekko zejść. Jeżeli nie schodzi to nie próbować z siłą bo coś urwiecie. Trzeba popatrzeć czy wszystko odkręcone. A na pewno samo zejdzie :D

Mam nadzieje ,że komuś się to przyda XD Sorka za brak foto relacji ale ogólnie nie zakładałem ,że kogoś będzie ciekawić jak to rozebrać :P A nie będę się bawił w cykanie spec fotek by pokazać każdą śrubkę bo by mnie święta zaszły :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oto owoce mojej pracy :D Czyli jak darzyć miłością własne autko :D
Ostatnio edytowano 31 sie 2016, 23:18 przez Shihura, łącznie edytowano 2 razy
Samochód: HC RD 1.6 16V (2000)
Podpis: Shihura-desu
Shihura

Otrzymał podziękowań: 4 razy

[RD2] Malowanie Auta

Postprzez HyundaiCompany 30 sie 2016, 21:02

Szkoda że nie napisałeś jak co poodkręcać. Na pewno wielu ludzi byłoby wdzięcznych :)
Samochód: HC RD2 1.6 16V
HyundaiCompany

Otrzymał podziękowań: 6 razy

[RD2] Malowanie Auta

Postprzez Dymek 30 sie 2016, 22:45

Z ciekawości jakim kompresorem malowales? :) Jedno czy dwutlokowym ? I farba to akryl jakiś czy co ?:)
Samochód: HC RD 1.6 16V (1999) || galeria: viewtopic.php?f=21&t=13001
Podpis: WRC - Warcy Rycy Cescy - tak w skórcie o moim Hultajku xD
Dymek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

[RD2] Malowanie Auta

Postprzez Shihura 31 sie 2016, 13:09

Farba to baza kod PU, kompresor 50l jednotlokowy, dysza pistolety 1,5mm. Lakier 2H , podklad epoxydowy zapobiegajacy rdzewieniu elementu. A co do demontazu napisze jak bede w domu bo w sumie to zadna wieksza polityka :)
Shihura

[RD2] Malowanie Auta

Postprzez Dymek 1 wrz 2016, 22:32

I tak szczerze bo na zdjęciach tego tak dobrze nie widać jak Ci wszystko wyszło ?:)
Samochód: HC RD 1.6 16V (1999) || galeria: viewtopic.php?f=21&t=13001
Podpis: WRC - Warcy Rycy Cescy - tak w skórcie o moim Hultajku xD
Dymek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

[RD2] Malowanie Auta

Postprzez Shihura 2 wrz 2016, 01:26

Powiem ci ,że jestem zadowolony z swojej pracy. Nie jest to malowanie jak u lakiernika w zamknietym pomieszczeniu z odciągiem ale ogólnie oceniam prace na 100% zadowolenia :D
Shihura

Powrót do Fotorelacje