[RD] SNORKUS MOD +

Opisy napraw i modyfikacji wraz ze zdjęciami.

[RD] SNORKUS MOD +

Postprzez Szachi87 20 lis 2009, 13:23

SNORKUS MOD polega na wyrzuceniu rezonatorów z układu dolotowego, co dają rezonatory? powodują bardziej liniową charakterystykę dostarczania powietrza w zależności od prędkości auta (pędu powietrza wpadającego w dolot) i wygląda to następująco.. powietrze wpada szczeliną między maską a zderzakiem (szczelina wysokości jednego palca) w dolot o szerokości pudełka zapałek.. całe mnóstwo powietrza co.. jak już powietrze trafi w dolot to uderza prosto w ściankę pierwszego rezonatora i kotłuje się tu zderzając się w wpadającym powietrzem aż jakimś cudem uda mu się przedrzeć z powrotem do dolotu tą samą drogą którą się do niego dostało (rezonatory mają jedną dziurkę i nie posiadają wylotu :surprised: ).. leci dalej.. częściowo do puszki i częściowo do dolnego rezonatora pod akumulatorem.. ogromna pucha o pojemności gdzieś z 5litrów która nie ma wyjścia.. wiec powietrze wpadając do niej kotłuje się w środku i żeby z niej się wydostać musi się przepchać przez to powietrze które wpada do niej w tym czasie (znowu :surprised: ) .. z pewnością wpadające tak powietrze ma duży pęd żeby zasilić nasz filtr powietrza i dać kopa naszemu autu.. plan jest taki żeby wywalić to cholerstwo i wpadające powietrze łagodnymi kątami wpada od razu do puszki z filtrem.. w teorii 5hp więcej na wyższych obrotach i ładniejszy dźwięk, do dzieła:

1) Odkręcamy i wyciągamy dolot od puszki, pierwszy rezonator widać poniżej, trzeba podważyć śrubokrętem dwa nity po każdej stronie i go odłączyć, dziurę w dolocie po nim wyrównać, wyczyścić, i zakleić (z 5 warstw taśmy izolacyjnej wystarczy ale można jeszcze założyć dziurę jakiś cieniutkim kawałkiem plastiku)
Obrazek
Obrazek

tak wygląda założony dolot po operacji:
Obrazek

2) Teraz trzeba wyrzucić dolny rezonator, żeby do niego się dostać trzeba wyjąć aku i odkręcić jego podstawkę
Obrazek

pod podstawką:
Obrazek

3) dwie śruby i sru go..
Obrazek

teraz albo zaślepiamy nasz dolot od dołu i wozimy się 5 teoretycznymi kucami więcej i lepszym brzmieniem albo udajemy się do dalszych modyfikacji mojego pomysłu który nazwałem SNORKUS MOD + :D

1) teraz z rury spiro robimy coś takiego
Obrazek

2) jeden koniec montujemy do naszego dolotu
Obrazek

3) drugi wciskamy w szczelinę między chłodnicą a ramą
Obrazek
Obrazek
Obrazek

składamy wszystko do kupy i teraz mamy dolot od góry i od dołu :) , jakby to sprzęgnąć ze sportową wkładką filtra to jakiś odczuwalny efekt powinien z tego być
Samochód: nie posiadam/inny (3502)
Szachi87 (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 149 razy

Re: SNORKUS MOD +

Postprzez Paweleek 20 lis 2009, 15:08

Bardzo fajnie wyjasnione + fotki. Piwo sie należy dla tego Pana :D
PS. czemu na jednej z ostatnich fotek masz wyjeta żarówke? :)
Paweleek

Postprzez Szachi87 20 lis 2009, 15:18

mam też gumę do żucia przyklejoną do chłodnicy i niewytarty wosk w rogu wgłębienia zderzaka :P a żarówka wyjęta bo tego dnia wyciągałem lampy do przerobienia na black i xenony, dzięki za dobre słowo, do zobaczenia na kolejnej fotorelacji :D
Szachi87 (Moderator)

Postprzez brzezin 20 lis 2009, 22:48

Jak znajdę czas to wypróbuję tego moda, dzięki za opis Szachi87. A u Ciebie zauważyłeś jakieś pozytywne skutki ?
I skąd ta nazwa ?? :D
Samochód: nie posiadam/inny (2004) || galeria: viewtopic.php?f=21&t=3349
brzezin (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Re: SNORKUS MOD +

Postprzez imperpl 21 lis 2009, 01:57

brzezin napisał(a):I skąd ta nazwa ?? :D

Poszukaj hasła snorkus mod na googlach to się dowiesz.
Samochód: HC GK F/L2 2.0 16V (2007)
Podpis: Hyundai Coupe 2.0 GK/FL2 (2007) oraz 2.0 RD (1996)
Naprawa telewizorów
imperpl

opcje: , www

Postprzez Szachi87 21 lis 2009, 10:59

nazwa snorkus mod wzięła się z zagranicznych for, dokładniejszej genezy nie miałem potrzeby poznawać ale mam pewne przypuszczenia :) Czy odczułem skutki? Na pewno zmienił się dźwięk powyżej 3000-3500 obrotów i brzmi bardziej rasowo i jak dla mnie to już wystarczający powód do przeprowadzenia takiej modyfikacji, a moc? hmm.. ciężko powiedzieć bo te +/- 5 koni to za mała różnica żeby być o tym przekonanym, wielu ludzi jak słyszy inny dźwięk to utożsamia to od razu z większą mocą, na pewno jest to modyfikacja która przyniesie plusy wraz z innymi np z kolektorem 4-2-1, z czystego rozsądku to snorkus mod odblokowuje naprawdę sporą dawkę powietrza dla silnika więc efekt pozytywny powinien być. Brzezin w Twoim wypadku powinieneś to zrobić żeby zwiększyć chłodzenie stożka, tym bardziej tą wersje snorkusa z tym dodatkowym dolotem od dołu ale nie musisz go łączyć do oryginalnego dolotu tylko skierować bliżej samego stożka.

Wracając jeszcze do odczuwania paru koników więcej.. jak jadę z dwoma pasażerami to czuję różnice mocy (w porównaniu do tego jak jadę sam), jak jadę z jednym pasażerem to nie odczuwam za bardzo.. jak Wy odczuwacie różnice w takim przypadku to snorkusa też powinniście odczuć, ja jestem nieczuły :D
Szachi87 (Moderator)

Postprzez damian11 21 lis 2009, 12:09

okej a podaj jeszcze srednice tej alu rury.
Samochód: HC RD2 1.6 16V (2000)
damian11

Postprzez PiterS 21 lis 2009, 13:51

Dobra robota , ja mam cos takiego ale koncówka róły ktora wychodzi z tego samego miejsca co na zdjeciu dochodzi do filtra stozkowego :) pozdrawiam
Samochód: HC RD 2.0 16V (1997)
PiterS

Postprzez PiterS 21 lis 2009, 13:53

PiterS napisał(a):Dobra robota , ja mam cos takiego ale koncówka róły ktora wychodzi z tego samego miejsca co na zdjeciu dochodzi do filtra stozkowego :) pozdrawiam

dziwie sie , że ja juz na takim czyms jezdze pol roku :P a temat dopiero teraz ktos założył :)
Samochód: HC RD 2.0 16V (1997)
PiterS

Postprzez erdesto 28 lis 2009, 06:06

A ja mam pytanie bo ostatnio troche dlubalem i postanowilem tez te rezonatory wywalic, wszystko poszlo ok, bo filozofii nie ma, ale po odlaczeniu tego mniejszego pierwszego zostaje biala rurka, ktora wchodzila w ten rezonator, rozumiem ze sie ja obcina i wyrownuje tak? troske zwatpilem bo nie ma o tym nic opisane i myslalem ze gen po lifcie moze sie rozni, albo sie to jakos wykreca, ale nie chcialem uszkodzic. Narazie chcialem sprawdzic efekt i zeby nic nie popsuc postanowilem zostawic ta rurke i ja zakleic ja tasma. Moge powiedziec, ze przy wyzszych obrotach faktycznie zaczyna sie lepiej wkrecac, dzwiek moze troszke sie zmienil na bardziej rasowy, ale z tego co zauwazylem to nie tylko daje to dzwiek, chyba ze jest to tylko moje mylne odczucie jak pisaliscie wczesniej.
Samochód: HC RD2 2.0 16V (2000)
Podpis: Obrazek
erdesto

Postprzez Szachi87 28 lis 2009, 11:48

erdesto napisał(a):A ja mam pytanie bo ostatnio troche dlubalem i postanowilem tez te rezonatory wywalic, wszystko poszlo ok, bo filozofii nie ma, ale po odlaczeniu tego mniejszego pierwszego zostaje biala rurka, ktora wchodzila w ten rezonator, rozumiem ze sie ja obcina i wyrownuje tak? troske zwatpilem bo nie ma o tym nic opisane i myslalem ze gen po lifcie moze sie rozni, albo sie to jakos wykreca, ale nie chcialem uszkodzic. Narazie chcialem sprawdzic efekt i zeby nic nie popsuc postanowilem zostawic ta rurke i ja zakleic ja tasma. Moge powiedziec, ze przy wyzszych obrotach faktycznie zaczyna sie lepiej wkrecac, dzwiek moze troszke sie zmienil na bardziej rasowy, ale z tego co zauwazylem to nie tylko daje to dzwiek, chyba ze jest to tylko moje mylne odczucie jak pisaliscie wczesniej.

tak, zapomniałem napisać, ja tą rurkę po prostu ukręciłem ręką i ładnie odeszła, potem wyrównać

jaką średnice powinna mieć dolna rurka.. tak z 5-6cm średnicy ma dolna dziurka w dolocie z tego co pamiętam, erdesto może podać dokładnie :)
Szachi87 (Moderator)

Postprzez goku89 28 lis 2009, 12:56

jedno małe pytanie ... czy przez ta rurę nie będą wpadać muchy to filtra???
Samochód: HC GK F/L2 2.7 24V v6 (2007)
Podpis: Obrazek Goku 89
goku89 (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Szachi87 28 lis 2009, 13:32

tak samo jak górą w oryginalnym dolocie.. ja jakoś specjalnie obrońcą "zwierząt" nie jestem.. zaraz zerknę czy coś ciekawego już upolowałem.. ale mnie to nie rusza :P
Szachi87 (Moderator)

Postprzez goku89 28 lis 2009, 14:08

ja jakoś specjalnie obrońcą "zwierząt" nie jestem
:twisted: :twisted: :twisted: no ja tez nie ale żeby filtra nie zasyfić :econfused:
Samochód: HC GK F/L2 2.7 24V v6 (2007)
Podpis: Obrazek Goku 89
goku89 (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez damian11 28 lis 2009, 14:20

muchy tak nisko nie lataja,ja tez taki mod mam i nic nie lowie :shock:
damian11

Postprzez lukaszzzkrk 28 lis 2009, 16:54

Dolny otwór ma 40 mm.
A skąd takiej średnicy rurę spiro pochytać?
Znalazłem najmniejszą 80 mm, kupiłem ale średnio da się to zrobić żeby weszła w ten otwór :/ cała się zagina.
Co do much to można jakąś pończoche założyć na nią i będzie gites.
Samochód: HC RD 2.0 16V (1999)
Podpis: Tiger Chrom, Galwanizacja, Chromowanie, Niklowanie, Miedziowanie, Renowacja Rabat na usługi dla członków forum !!!
lukaszzzkrk

Postprzez damian11 28 lis 2009, 17:21

w kazdym motoryzacyjnym,popros o elstyczna rure dolotu do fiata seicento,pasi :biggrin: aha cena 12zl.
damian11

Postprzez Szachi87 28 lis 2009, 17:46

no i zapomniałem sprawdzić muchy :P a no nawet 40mm ma, ja kupiłem rurę spiro w castoramie ale tam mieli szersze więc wziąłem co mieli, prawdopodobnie na przyszły sezon to poprawie ;)
Szachi87 (Moderator)

Postprzez brzezin 29 lis 2009, 00:02

Ja kupiłem w motoryzacyjnym, taką elastyczną, średnica 60mm , dałem 32zł czy coś, i troche ją zgiąłem i weszła w tą szparę obok chłodnicy. Aha jeszcze uprzedzam żebyście jak już usuniecie rezonatory to ten dolny otwór dobrze zakleili, bo jak zakleiłem samą taśmą izolacyjną to mi dziure zrobiło, dopiero jak podłożyłem miedzy kolejne warstwy taśmy taki grubszy plastik to sie trzyma.
brzezin (Klubowicz)
Klubowicz

Postprzez lukaszzzkrk 29 lis 2009, 22:52

A jak myślicie czy to musi być specjalnie rura spiro aluminiowa (temperatura) czy może być jakiś inny wąż.
Co do średnicy ma jakieś znaczenie oprócz montażowego?
Pozdrawiam.
Podpis: Tiger Chrom, Galwanizacja, Chromowanie, Niklowanie, Miedziowanie, Renowacja Rabat na usługi dla członków forum !!!
lukaszzzkrk

Postprzez brzezin 30 lis 2009, 00:19

wiadomo im szersza tym wiecej powietrza dostarczy ale nie mozna przesadzić bo sie po prostu nie zmiesci :econfused:
brzezin (Klubowicz)
Klubowicz

Postprzez lukaszzzkrk 30 lis 2009, 13:19

Witam.
Ja mam jakiś waż od odkurzacza o średnicy ok 45mm i myślałem żeby zakończyć go tam koło chłodnicy końcówka lejka to by więcej powietrza zagarniał ale obawiam się czy wtedy z węższego węża nie będzie powietrze dochodzić do puszki pod za dużym ciśnieniem.

Taka pierdoła a tyle zachodu-wszystko dla HC :)
Pozdrawiam.
lukaszzzkrk

Postprzez Szachi87 30 lis 2009, 14:16

materiał z którego jest ta rura jest dowolny bo temperatura tam panująca to temperatura otoczenia, minus parę stopni w zasadzie licząc pęd powietrza, w mieście plus parę stopni bo silnik ogrzewa, rura od odkurzacza hmm.. będzie ciężko ją zamontować do oryginalnego dolotu żeby to jakoś wyglądało jeszcze, lejek możesz wykonać obcinając górę butli po płynie do spryskiwaczy itp, ale z racji twardości tej rury będzie ciężej z montażem, co do ciśnienia w niej panującej to tak naprawdę im większe ciśnienie tym lepiej tyle żeby w parze z tym szła odpowiednia dawka powietrza, a wracając do rzeczywistości cokolwiek tam wstawicie dostarczy więcej powietrza do filtra niż w standardowym dolocie więc oficjalnie co by to nie było będzie na plus, dochodzą do tego jeszcze zjawiska falowe i pęd powietrza ale wg mojej wiedzy taka konstrukcja nie może powodować aż tak dużych zawirowań powietrza żeby powietrze chciało się cofać czy blokować przy wlocie także bez obaw :)
Szachi87 (Moderator)

Postprzez lukaszzzkrk 30 lis 2009, 15:40

Witam.
Zdziałalem coś takiego jak na załączonym obrazku.
1. Wąż od odkurzacza przymocowany do dolotu na kleju.
2. Wszelkie dziurki w dolocie poklejone sylikonem.
3. Na końcu węża lejek w środku, którego jest pończocha by wyłapywała syfy. Lejek ten będzie przymocowany trytkami do siatki, którą mam zamontowaną we wlocie zderzaka aby mi kamienie po chłodnicy nie napażały.
4. W miejscu między chłodnicą a ramą włożyłem kawałek rury spiro (kupiona ale nie zdała się do tej modyfikacji to wykorzystałem) aby nie przetopił się w tym miejscu plastikowy waż to przez nią przechodzi.
Mam nadzieje że wszystko zahula :)
Piszcie co o tym sądzicie.
Pozdrawiam.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
lukaszzzkrk

Postprzez Szachi87 30 lis 2009, 16:12

wygląda całkiem sprawnie :) gorzej jak trzeba będzie mieszkanie odkurzyć :mrgreen: no i sprayem pomaluj ten lejek żeby się nie rzucał w oczy tak :D ja u siebie machnąłem całość na czarno
Szachi87 (Moderator)

Następna strona

Powrót do Fotorelacje