[GK] Zmiana Lamp

Opisy napraw i modyfikacji wraz ze zdjęciami.

[GK] Zmiana Lamp

Postprzez robert 2 kwi 2008, 21:55

Oto My :twisted: 8) :D :wink: :
Obrazek
Kradniemy lampy:
Obrazek
I uciekamy:
Obrazek
To Wam sie przyda:
Obrazek
Rozbieramy na czesci pierwsze. ale nie sugerujcie sie filmikiem z youtube, ktory pokazuje by rozkleic lampe w piekarniku... niestety w ten sposob mozna spalic lampe, co mi sie udalo zrobic :twisted: do tego zabierzcie swoim kobieta suszarke do wlosow lub dziadkowi opalarke do drewna i punktowo grzejcie :twisted:
Obrazek
srodek matowimy papierem sciernym 200
Obrazek
po zakonczeniu najlepiej umyc wszystko rozcienczalnikiem
Obrazek
Malowac 2-3 razy az uzyskamy taki efekt 8)
Obrazek
Noi teraz się zacnie prezentujemy ;) mozna jechac na lachony :roll: :twisted: 8) :D :wink:
Obrazek

Pozdrawiam -> :twisted: Robert :twisted:
robert

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zmiana lamp III Gen.

Postprzez tigersoft 2 kwi 2008, 21:58

nie, no klasa :)

dobrze że można je tak fajnie rozebrać :)
Samochód: S-Coupe GT 1.5 12V (1993)
Podpis: Obrazek
tigersoft

opcje: , www, yim

Postprzez gofer62 2 kwi 2008, 23:14

Proponuję jeszcze zamontować soczewki w miejsce zwykłych długich.
Samochód: HC RD 2.0 16V (1997)
gofer62

Postprzez robert 3 kwi 2008, 07:46

No jestem otwarty na rozne propozycje 8) a jak to wyglada?
robert

Postprzez badmoon 3 kwi 2008, 09:46

Najsmiesniejsze jest to, ze amerykance mieli fabrycznie czarne i malowali na srebrno, a my fabrycznie srebrne i zmieniamy na czarne :D

No i gratuluje wykonanego moda, zrobiles to profesjonalnie!

PS. Jakiego dokladnie uszczelniacza uzyles, bo nie widze calej nazwy na foto. Czy on jest czarny, podobny do tego, ktorym fabrycznie uszczelniono lampy?
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003) || galeria: viewtopic.php?f=23&t=1990
galeria badmoona: viewtopic.php?f=23&t=1990
badmoon (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 15 razy
opcje: , www

Postprzez LukaszK 3 kwi 2008, 11:33

Rozbieramy na czesci pierwsze. ale nie sugerujcie sie filmikiem z youtube, ktory pokazuje by rozkleic lampe w piekarniku... niestety w ten sposob mozna spalic lampe, co mi sie udalo zrobic :twisted: do tego zabierzcie swoim kobieta suszarke do wlosow lub dziadkowi opalarke do drewna i punktowo grzejcie :twisted:

dzieki za fotorelacje, ja sobie po prostu zamierzam wyjac te pomaranczowe wstawki bo mam biale auto i te pomaranczowe akcenty mi nie pasuja.

odnosnie filmiku z youtube: on jest jak najbardziej OK, tylko trzeba wziac pod uwage ze on jest robiony w Stanach, gdzie temperatury podaje sie w stopniach Fahrenheita, tak wiec piekarnik nalezy rozgrzac do okolo 65 stopni Celsjusza (150 F)

przypomina mi to historie sondy Mars Climate Orbiter, ktora zniszczyla sie w atmosferze Marsa na skutek blednej nawigacji po tym jak podwykonawca zaprojektowal sonde uzywajac wartosci sily w funtach zamiast w newtonach :)

jak to mowia - shit happens :)
LukaszK

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez robert 3 kwi 2008, 14:57

Wrecz przeciwnie wedugl mnie nie jest ok gdyz amerykance maja wieksze piekarniki :) lampa na tym filmiku wchodzi w calosci ja jednak takim piecem nie operuje ( indorow na swieta nie pieke hehehe) wiec wlozylem lampe pod katem gdyz sie niemiescila i jak wczesniej napisalem jednej lampy sie pozbylem :lol: ale bylo warto zawsze jakies tam doswiadczenie 8)
robert

Postprzez robert 3 kwi 2008, 15:00

Z tym uszczelniaczem to chodzi oto ze niepowinno si nakladac nowy silikon tylko poprostu ponownie rozgrzac ten co zostal na lampie, szczerze piszac :) to wydalo sie dlamnie ciut za ciezkie i za 30pln zrobil to za mnie fachowiec :D
robert

Postprzez LukaszK 14 kwi 2008, 20:58

w sobote wreszcie mialem czas na wyjecie tych pomaranczowych wstawek.
wlozenie lampy do piekarnika (60-70 stopni na kilkanascie minut) znacznie ulatwia sprawe bo lampa jest rozgrzana i tak szybko nie stygnie. potem pomagalem sobie suszarka.
przy czym podczas podgrzewanai w piekarniku trzeba kontrolowac sytuacje zeby nie bylo za goraco - dopoki jestes w stanie trzymac reke na lampie jest OK. nei trzeba zamykac piekarnika (tak jest z reszta nawet bezpieczniej).

cala operacje robilem za jednym zamachem, zanim lampa zdazyla ostygnac (nic nie malowalem, tylko wyjalem szybke)
Obrazek
po usunieciu wstawki chromowana czesc migacza mozna dla pewnosci przykleic do reszty bezbarwnym klejem silikonowym (inaczej bedize trzyamalo sie tylko na jednej srubce)

przy okazji, poniewaz nie chce oglupiac innych kierowcow a mam amerykanska wersje, zrezygnowalem z dodatkowego swiatla postojowego w migaczach. w tym celu nalezy przerwac srodkowy kabelek w kostce.

Obrazek

tak wyglada polowa roboty (lampa po lewej stronie zdjecia juz po modzie)

Obrazek

a tak wyglada lampa po modzie z bliska:
Obrazek

wykorzystalem zarowki Osram takie niebieskie opalizujace, ktore co prawda maja lekki powiew wiejskiego tuningu golfa, ale tutaj az tak zle nie wygladaja - do bialego auta z chromowanym kloszem lampy pasuja.

przy okazji - zeby zaroweczki weszly w amerykanskie oprawki (na specyficzne zarowki dwuzarnikowe) trzeba bylo zarowkom zeszlifowac jedna z wypustek (kilka sprawnych ruchuw pilnikiem :) )

a tak wyglada przod auta w calej okazalosci:

Obrazek

mysle ze bylo warto, wg. mnie teraz auto jest bardziej spojne kolorystycznie. czas to okolo 6h na cala operacje, najtrudniejsze jest rozebranie lampy (trzeba sie duzo nasilowac) a potem scisniecie jej z powrotem (lepiej to robic w rekawicach zeby potem nie bolaly palce).
minus jest taki ze po modzie nie uda nam sie tak ladnie zespolic lamp jak byly na poczatku, ale zawsze mozna doszczelnic silikonem ze sklepu.

ogolnie polecam!!!
LukaszK

Postprzez robert 15 kwi 2008, 07:46

Brawo naprawde sprawnie to rozwiazales :lol: a Twoje biale Tuscani z nowymi lampami wyglada naprawde rewelacja. Tak wogole to nierozumiem po co Hyundai wogole wstawil tam te pomaranczowe plastiki :shock: , bez nich jest znacznie lepiej. Pozdrawiam
robert

Postprzez code 15 kwi 2008, 10:38

juz dawno chcialem pomalowac sobie lampy na czarno ale zona nie daje mi suszarki. moze ten material ja przekona :wink:
Samochód: Veloster 1.6 GDI (2011)
Veloster 1.6 GDI
code

Postprzez banan11 15 kwi 2008, 12:17

W Stanach montują na biało, my montujemy na szaro... ni jak tu dogodzić wszystkim :)
LukaszK dodałeś to co było najistotniejsze w całej operacji, a autor całkowicie pominął niewątpliwie najważniejszą część.
Samochód: nie posiadam/inny
banan11 (Site Admin)

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez BoGu$ 7 cze 2008, 00:43

genialnie wykonanie gratuluje. Przyznam że MARZÊ o takiej przeróbce u siebie ale strasznie boje się ją wykonać. Nie jestem zbyt dobry w tego typu pracach technicznych i nie chciałbym czegoś spartolić. Najbardziej się obawiam że klosz mi pęknie :? Chyba spróbuje się tego podjąć ale już mnie ciary biorą na samą myśl że rozwalę lampę i znów będę parę stówek w plecy :?
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V
Podpis: Przydatne strony z artefaktami do Twojego Coupe :) : http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?t=334"

Obrazek
BoGu$

Postprzez LukaszK 7 cze 2008, 01:00

BoGu$ napisał(a):genialnie wykonanie gratuluje. Przyznam że MARZÊ o takiej przeróbce u siebie ale strasznie boje się ją wykonać. Nie jestem zbyt dobry w tego typu pracach technicznych i nie chciałbym czegoś spartolić. Najbardziej się obawiam że klosz mi pęknie :? Chyba spróbuje się tego podjąć ale już mnie ciary biorą na samą myśl że rozwalę lampę i znów będę parę stówek w plecy :?

klosz na pewno nie peknie. jak silikon bedize rozgrzany to wystarczy uzyc troche sily (ale z wyczuciem) + srubokrety i lampa rozlozona :)
LukaszK

Postprzez BoGu$ 7 cze 2008, 02:17

chyba spróbuje suszarką, bo mojemu staremu piecykowi gazowemu jakoś nie ufam. :) No nic wezmę się za to jakoś jutro, zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

PS:

Do Prodiża to taka lampa raczej nie wejdzie nie? :P :lol: :P :twisted: :wink:
Podpis: Przydatne strony z artefaktami do Twojego Coupe :) : http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?t=334"

Obrazek
BoGu$

Postprzez LukaszK 7 cze 2008, 11:01

BoGu$ napisał(a):chyba spróbuje suszarką, bo mojemu staremu piecykowi gazowemu jakoś nie ufam. :) No nic wezmę się za to jakoś jutro, zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

PS:

Do Prodiża to taka lampa raczej nie wejdzie nie? :P :lol: :P :twisted: :wink:

skoro nei piecyk to moze matka natura :) jak bedzie goracy dzien a auto po stoi na sloncu pare godzin to lampy tez beda wstepnie calkiem niezle rozgrzane.
LukaszK

Postprzez BoGu$ 9 cze 2008, 16:10

Dzisiaj znalazłem trochę wolnego czasu i wziąłem się ze znajomym za przerabianie lamp u siebie :D Misja zakończona powodzeniem, z efektów jestem
Z A J E B I Ś C I E ZADOWOLONY! :D :D :D
Nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać, a efekt jest porażający.
Ja przy rozklejaniu lamp użyłem dwóch suszarek
:wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
BoGu$

Postprzez LukaszK 9 cze 2008, 16:35

nono rewelka. clear corners pasuje kazdemu :)
LukaszK

Postprzez Fenio 9 cze 2008, 17:06

Kurcze ja nie mam cos odwagi sie za to zabrac. Boje sie ze cos spieprze i bede w plecy kase za nowa lampe :)
Podpis: Moje auto znajdziesz na TwojaFura.pl
Obrazek
Fenio (Sympatyk Coupe)

Postprzez BoGu$ 9 cze 2008, 20:35

Fenio napisał(a):Kurcze ja nie mam cos odwagi sie za to zabrac. Boje sie ze cos spieprze i bede w plecy kase za nowa lampe :)

Uwierz mi dasz rade, jeśli taki techniczny Laik jak ja poradził sobie to ty też sobie poradzisz. Na początku może być ciężko ale jak zrobisz pierwszą lampę to druga już szybko pójdzie. Trzeba to tylko robić z wyczuciem.
Ja na początku nagrzewałem suszarkami miejsca na lampie które miały na początku odejść (takie gorące odcinki 15cm) po czym delikatnie odginałem je od lampy śrubokrętem. Na końcu nagrzewałem całą lampę i wtedy delikatnie ją "otwierałem". Zgrzewałem reflektor później w taki sam sposób tylko zaczynając od końca.

Obrazek

Obrazek
BoGu$

Postprzez banan11 9 cze 2008, 21:40

...robiłeś to na zamontowanej lampie, nie wyjmowałeś jej?

Fenio, ja też mam pewne obawy przed tym. Może się gdzieś kiedyś spikniemy z kimś "doświadczonym" w tej sprawie i zrobimy hurtowo dla hultaje? :D
banan11 (Site Admin)

Postprzez BoGu$ 9 cze 2008, 22:17

banan11 napisał(a):...robiłeś to na zamontowanej lampie, nie wyjmowałeś jej?

Fenio, ja też mam pewne obawy przed tym. Może się gdzieś kiedyś spikniemy z kimś "doświadczonym" w tej sprawie i zrobimy hurtowo dla hultaje? :D

no oczywiście że nie na zamontowanej lampie :shock: tylko zdjęcie takie dałem :)

Obrazek
BoGu$

Postprzez Fenio 9 cze 2008, 22:54

Jestem za spiknieciem sie :D Bo nadal sie boje lekko :)
Tylkko kto bedzie taki dobry i nam pomoze ? :roll:
Podpis: Moje auto znajdziesz na TwojaFura.pl
Obrazek
Fenio (Sympatyk Coupe)

Postprzez banan11 10 cze 2008, 08:37

LukaszK jest z Krakowa, ten to szpec jest :)
banan11 (Site Admin)

Postprzez slider 18 cze 2008, 06:08

Mam pytanie co do malowania lamp. Na fotorelacji widzę, że używałeś farby chyba czarny mat + lakier bezbarwny akrylowy. Możesz zrobić zdjęcie lampy z bliska? Chodzi mi o to czy jak pomaluję później CLAREM (bezbarwny) to czy ten czarny w środku nie będzie się świecić jak psu jajca.

Mam zakupiony lakier CZARNY MAT do plastików Bolla + Bezbarwny Bolla. Czekam na odpowiedź i zaczynam zabawę :)
Samochód: HC GK 1.6 16V (2002)
slider

Następna strona

Powrót do Fotorelacje