Stukanie zawiechy z tyłu Hyundai 2.0

Łożyska, amortyzatory, sprężyny i inne części zawieszenia.

Postprzez Artek1596 19 mar 2018, 21:15

Witam jestem dosyć świeżo po zakupie samochodu Hyundai Coupe 2.0. Na początku wszystko okej bez żadnych usterek itd. nawet o dziwo przeszedł przegląd bez żadnego ''haczyka'' :D no ale zrobiłem około 1500 km i zaczynają się schody :)
Sprawa wygląda tak że jadąc 100-150 km/h i gwałtownym hamowaniu zaczeło mnie ściągać delikatnie w lewo.
Stwierdziłem że może klocki do wymiany i faktycznie nie było juz w ogóle klocków z tyłu ... więc wymieniłem ale problem nie ustał. Dodatkowo mam kolejny problem tzn. jadać po nierównej drodze (dziury itd) słysze jakies stukanie z prawego tylnego koła początkowo myślałem że może podnośnik się poluzował ale nie.. z bagażnika wszystko wyjąłem też nic, kanapa tylna wykluczona, klapa też. W sobotę miałem trochę czasu i ściągłem to koło, ale brak wyczuwalnych luzów zero. Ma ktoś jakieś pomysły? Czy jest możliwość poluzowania się poduszki amortyzatora?
Może ma ktoś jakiś rysunek poglądowo żebym mógł obczaić jak jest zbudowana ta góra amortyzatora? bo nie chciałbym połowy zawieszenia rozebrać i nic się nie dowiedzieć.

Z góry dzięki ;)
Samochód: HC RD2 2.0 16V (2004) ||
Artek1596

Postprzez iparts 17 maja 2018, 11:39

Proponuję pojechać na stację diagnostyczną (inną) niech sprawdzą na szarpakach dokładnie to zawieszenie. Może jakaś tuleja się wyrobiła i dlatego tak się dzieje. Trudno tak stwierdzić nie widząc tego.
Samochód: nie posiadam/inny (2007)
Podpis: http://www.iparts.pl/auto/hyundai,183.html
iparts

opcje: , www

Postprzez wiktor1983 18 maja 2018, 22:24

gumy drazka stabilizatora a jezeli sciaga to laczniki stabilizatora 100%
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2006)
Podpis: Co tak wyje,co tak zapier*ala to Hyundaia widac z dala.
wiktor1983

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Powrót do Zawieszenie