Strona 1 z 1

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 18 lis 2015, 11:55
przez CoupeK
Witam, w związku, że dawno nic się nie psuło humor musiała mi popsuć kierownica, a więc ostatnio wymieniłem drążki, końcówki, parę gumowych elementów, nowe zimowe opony (o skrzyni+ sprzęgło nie wspomnę). Zrobiłem geometrie i zbieżność na stacji diagnostycznej, wszystko w porządku aż do wczoraj kiedy zaparkowałem pod pracą ze skręconymi kołami w lewo, chciałem je wyprostować (bez odpalania silnika) wyprostowałem, następnie po pracy chce jechać, a tu kiera patrzy w lewo przy jeździe na wprost :evil: Czy przez to, że skręciłem kierownicę bez odpalania silnika tj nie działało wspomaganie mogłem coś rozregulować?

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 18 lis 2015, 14:31
przez xmadmanx
też miałem podobnie, mi pomogło to że się wkurzyłem i na wspomaganiu ustawiłem koła prosto, jednocześnie jedno oparte było o krawężnik , kierownica została oczywiście krzywo. wyłączyłem silnik a następnie tak jak popsułem tak naprawiałem czyli bez wspomagania na zapartych kołach ustawiałem ją ponownie na prosto :D pomogło, nie wiem co to się może przestawić ale osobiście unikam od tamtej przygody jakiegokolwiek kręcenia kierownicą bez wspomagania :) może się przyda a jak nie to do kosza :P

Re: GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 18 lis 2015, 14:45
przez CoupeK
Też o tym myślałem żeby zrobić tak samo tylko kręcić w drugą stronę, później spróbuje jak się nie uda to znów czeka mnie powtórka z geometrii?

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 18 lis 2015, 15:10
przez xmadmanx
No kręć tak żeby ustawić do prostych kół odpowiednio prosto kierownicę. Nie mam pojęcia właśnie, bo sam nie wiem co to mogło się przestawić ale zbieżności i geometrii raczej nie powinno dać się przestawić zwykłym ruchem kierownicy na sucho :P ale nie wiem może się mylę, czekajmy na eksperta bo sam jestem ciekaw co to się w takich przypadkach przestawia.

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 18 lis 2015, 15:39
przez quamello123
Sama kierownica jest przykręcana ale nie ma możliwości jej przestawienia bo siedzi na wieloklinie(raczej). A nie ubyło wam od tamtego czasu płynu od wspomagania?

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 18 lis 2015, 16:05
przez xmadmanx
Mi się właśnie wydawało że istnieje jakaś możliwość przesunięcia ale też się zastanawiam jak to możliwe na wieloklinie. Nie, raczej nie ubyło.

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 18 lis 2015, 20:53
przez cisek
Strzelam, ale może w kolumnie łączenia są za luźno skręcone i przeskakuje na wieloklinie.
http://img14.allegroimg.pl/photos/orygi ... 5619336638

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 19 lis 2015, 00:44
przez gorus
to co piszecie to jakaś abstrakcja :D jeszcze nie słyszałem o czymś takim i nigdy się z tym nie spotkałem w żadnym aucie, ale wiem że w naszych kupejach wszystko jest możliwe ;-)
CoupeK, czegoś nie rozumiem, piszesz że zostawiłeś koła w lewo i je wyprostowałeś więc kręciłeś w prawo. To jak to jest że kiera patrzy ciągle w lewo ? :D

Re: GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 19 lis 2015, 06:58
przez CoupeK
Wiem że brzmi bez sensownie ale tak się stało, tak kręciłem w prawo a potem jeszcze w lewo by zablokować fajere :lol: w wolnej chwili pojadę na stacje bo dziwne to jest mineło może z 3 tygodnie od geometrii itd

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 19 lis 2015, 12:11
przez Szachi87
jedź na geometrie i powiedz że czegoś Ci nie dokręcili / nie skontrowali po ustawieniu albo po prostu ustawiali Ci geometrie bez zablokowanego koła kierownicy w odpowiedniej płaszczyźnie (i nie zauważyłeś wcześniej). Nie ma innej opcji.

GK skrzywiona kierownica

PostNapisane: 16 sty 2016, 13:03
przez CoupeK
Temat do zamknięcia, byłem na przeglądzie plus zbieżność, geometria i po problemie.