stuknięcie w kierownicy przy ruszaniu autem

Łożyska, amortyzatory, sprężyny i inne części zawieszenia.

Postprzez MacieK 2 mar 2016, 19:47

Witam,
Sporo było wątków o stukach w kierownicy, zawieszeniu itd ale nie znalazłem właściwie żadnych konkretów odnośnie mojego problemu. Sprawa jest następująca - przy ruszeniu autem z miejsca na wprost (prosta kierownica) średnio dynamicznie lub wolno, w kierownicy (a dokładnie na górze kierownicy) odczuwalne jest jednorazowe stuknięcie. Później mam wrażenie, że już się nie pojawia. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Dyżurny mechanik opiekujący się ostatnio moim HC (osobom z Lublina na pewno znany - Krzysiek z ul. Gajowej) twierdzi, że zawieszenie jest w porządku. Nie zauważył nic niepokojącego. Powiedział jedynie, że do wymiany niebawem kwalifikować się będą tuleje wahacza i wspominał, że przydałoby się wymienić poduszkę skrzyni. Czy w/w objawy mogą wynikać z 'wyeksploatowania" któregoś z tych dwóch elementów, czy jest to jeszcze inna cholera?
Z góry dzięki za pomoc ;)
Samochód: HC GK 2.0 16V (2004)
Podpis: "samodoskonalenie to masturbacja"
MacieK

Postprzez cinek78 2 mar 2016, 21:46

wiesz - miałem podobnie - 3 ASO zaglądały i dup...
Dopiero pojechałem na stację diagnostyczną i wrzucili mi auto na trzepaki - okazało się, że były luźne śruby od "sanek" :shock: - wystarczyło dociągnąć 4 śruby i nie ma problemu. :D
A objaw był podobny do tego co opisujesz...
Samochód: Genesis Coupe 3.8 (2010)
Podpis: www.jmgmotocykle.pl www.tuningmotocykli.pl
cinek78

Powrót do Zawieszenie