Auto plywa po drodze

Łożyska, amortyzatory, sprężyny i inne części zawieszenia.

Auto plywa po drodze

Postprzez Coolman 3 maja 2016, 21:05

Wiatm, mam taki problem przy predkosci powyzej 100 km/h auto zaczyna plywac po drodze, az strach jechac szybciej bo mam uczucie ze za chwile wyladuje w rowie. Ogolnie w tamtym roku wymanialem koncowki drazow,sworznie wachaczy itd(wszystko co bylo juz zuzyte w zawieszeniu) zbieznosc ustawiona w tym roku i dalej to samo, fakt ze mam opony na przodzie troche ścięte ale niewiem czy moze byc to przyczyna. Amortyzatory po naciskaniu rekami tak jakby z przodu byly twardsze niz z tylu ( bylem na przegladzie w lutym i gosc mi je sprawdzal i byly ok ale jakos nie ufam tym maszynom na przygladzie ,kiedy brat mial kadetta i mial juz wylane a i tak pokazalo na przegladzie ze sa ok) Jak ktos ma jakies sugestie to albo przerabial taki temat to prosze o info.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
Coolman

Auto plywa po drodze

Postprzez quamello123 4 maja 2016, 05:08

Gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora na sam początek.
Samochód: HC GK 2.7 24V v6 (2003) ||
quamello123

Otrzymał podziękowań: 21 razy

Auto plywa po drodze

Postprzez minciu 5 maja 2016, 08:21

Łączniki zużyte stukają, tak samo sworznie wahaczy, drążki kierownicze i końcówki.. Jak nie stukają to są raczej OK

Problem z gumami te nie zawsze stukają, nawet jak są pozrywane. Jak wiadomo guma po 5 latach w podwoziu nadaje się tylko na śmietnik, u Ciebie minęło ich życie 3 razy:D

Gumy/Łożyska amortyzatorów (najlepiej połączyć z wymianą amorów)
Gumy/Poduszki stabilizatora przód
Gumy/Tuleje wahaczy przód. Jak niedostępne to wymiana całych wahaczy
Gumy/tuleje/poduszki wszystkiego co jest z tyłu. Nie pamiętam jak wyglądało zawieszenie z tyłu.

Zmień ten zestaw, pojedź na diagnostykę i sprawdź ile % mają amoryzatory. Wymiana amortyzatorów prawdopodobnie może wyjść drożej, jak wymiana wszsytkiego co gumowe..

Amortyzatory zmieniaj razem z poduszkami/łożyskami amortyzatorów. Wymiana samych poduszek bez amorow będzie robiła podwójną robotę, czyli też i koszta dodatkowe.
Samochód: nie posiadam/inny (2002) || galeria: viewtopic.php?f=22&t=4503
Podpis: BYŁ: HC RD 2.0 ~ ~ BYŁ: HC RD2 2.0
minciu (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 20 razy
opcje: , www

Powrót do Zawieszenie