Zakup Samochodu / Instalacja firmy Landi Renzo i stukotanie

Gaz w HC? Dobry pomysł czy profanacja sportowego Hyundaia?

Zakup Samochodu / Instalacja firmy Landi Renzo i stukotanie

Postprzez ArturBy 28 lip 2017, 09:57

Witam,
Planuje kupić Hyundaia Coupe z 2008 roku (wcześniej sprowadzony z Włoch, 1 właściciel w PL) , który ma założoną 9 letnią instalacje gazową firmy Landi Renzo.

Na wstępnych oględzinach zauważyłem, że po przełączeniu na gaz spod maski słychać stukot
szukałem informacje w googlach i wygląda to mniej więcej jak na tym video: https://www.youtube.com/watch?v=c4OP8iOniY8

Właściciel twierdzi, że ta firma tak po prostu ma. Niedługo kończy się ważność i podobno wystarczy wymiana butli ~600 zł natomiast nie jestem przekonany czy wszystko jest ok dlatego postanowiłem, że zapytam

Czy ktoś korzysta z instalacji tej firmy? Czy uważacie, że to zjawisko jest normalne?
I czy w 10-letniej instalacji faktycznie wystarczy jedynie wymiana butli?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie samochodu marki Hyundai Coupe?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2008)
ArturBy

Re: Zakup Samochodu / Instalacja firmy Landi Renzo i stukota

Postprzez Bandziorex 1 paź 2017, 21:16

Landi Renzo to srednia polka cenowa i jakosciowa. Duzo zalezy od samego montazu i wystrojenia instalacji a pozniej czynnosci serwisowych (luz zaworowy, filtr gazu, uklad zaplonowy). U mni w rodzinie kilka lat temu zostalo kupione Audi A3 8L 1.8 20V z osmioletnia instalacja tartarini i silnik chodzi poprawnie, zostala wymieniona butla i filtry. Osobiscie nie pakowalbym sie w auto z az 9 letnia instalacja, podejrzewam, ze jest juz na niej zrobione z min 150tys.km glowica po takim przebiegu tez swoje juz od gazu dostala lada moment moze pasc reduktor, wtryski, przewody. Sprawdzilbym przed zakupem AFR no i emisje weglowodorow jak juz chcesz. Z tego co sie orientuje to silniki na dobrze wyregulowanej instalacji koncza zywot o 20% wczesniej. Takze jak silnik byl projektowany na 350tys.km to te 300 powinien spokojnie zrobic na gazie ale z tym to roznie bywa bo jedne auta szybciej sie poddaja drugie pozniej. Podobno na gazie nie powinno jezdzic sie w gornej partii obrotow. Sprawdz liste Prinsa. W coupe masz plytkowa regulacje zaworow i na gazie czesciej sie 2x sprawdza i reguluje niz na benzynie.
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2005)
Bandziorex

Powrót do LPG