Hyundai Coupe Club (HCC) Forum • Zobacz wątek - Dyskusja o słuszności LPG w HC (tylko tutaj)

Dyskusja o słuszności LPG w HC (tylko tutaj)

Gaz w HC? Dobry pomysł czy profanacja sportowego Hyundaia?

Dyskusja o słuszności LPG w HC (tylko tutaj)

Postprzez gik 27 gru 2009, 14:53

Wiem, że to już było setki razy, ale za każdym razem w prawie każdym temacie dotyczącym gazu, jeśli ktoś ma problem typu "jaki filtr fazy lotnej zamontować" to na pewno odpowiedź "do kuchenki sobie zamontuj gaz a nie do auta" w niczym mu nie pomoże, tak więc, o tym czy warto, nie warto, że profanacja, że do kuchenek, że nie stać to kup inne auto rozmawiamy tylko tutaj...

No to zaczynamy nową dyskusję, przeciwnikiem gazu nigdy nie byłem, poprzednie auto miałem na LPG tylko i wyłącznie bo na benzyne nie palił, zrobiłem tak 80 tyś silnik do dziś cyka jak nowy u innego właściciela :) Do HC też gaz zamontowałem, jeśli ktoś nie zobaczy mnie pod dystrybutorem LPG to nie będzie o tym wiedział, nawet jak podniose maske :) nie wiem tylko jak spalanie bo instalacje mam bardzo krótko... z wykonania i pracy motoru na nowym paliwie jestem bardzo zadowolony :)

pozdrawiam
Samochód: nie posiadam/inny
gik

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Dyskusja o słuszności LPG w HC (tylko tutaj)

Postprzez brzezin 27 gru 2009, 21:05

gik napisał(a): Do HC też gaz zamontowałem, jeśli ktoś nie zobaczy mnie pod dystrybutorem LPG to nie będzie o tym wiedział, nawet jak podniose maske :)

Czyli ma się znaczyć że masz wlew pod klapką, a jak ukryłeś instalkę pod maską? Pewnie masz zwykły gaz (nie sekwencję) ??
Samochód: nie posiadam/inny (2004) || galeria: viewtopic.php?f=21&t=3349
brzezin (Klubowicz)
Klubowicz

Postprzez gik 27 gru 2009, 21:28

do dużego fiata zwykły gaz bym załozył.... większość społeczeństwa nieznającego albo czesciowo znającego gdy zobaczy parownik do instalek I i II gen stwierdzi że w tym aucie jest gaz, u mnie trzeba się dobrze przyjrzeć, na pierwszy rzut oka poznac można po wtryskiwaczach gazowych, tylko trzeba wiedziec że to do tego słuzy :) a reduktora u mnie nie zobaczysz, chyba że wyciągne akumulator i jego podstawę... dodam ze ja nic nie kazałem ukrywać, warsztat montujący mi gaz podchodzi do tematu bardzo profesjonalnie
gik

Postprzez brzezin 27 gru 2009, 22:00

Widziałem już hc ze zwykłym gazem i o dziwo w miarę chodziło. :P To reduktor wiedzą jak wygląda, a nie dziwi ich coś dziwnego zamontowane na pokrywie silnika z przewodami ?? ;)
brzezin (Klubowicz)
Klubowicz

Postprzez minciu 27 gru 2009, 22:52

Kolega ma wtryskiwacze w pojedynczych sztukach powciskane dość głęboko:) Bardzo mało je widać, ale najważniejsze jest to, że dzięki takiemu montażowy wężyki gumowe od wtryskiwacza do kolektora ssącego są maksymalnie skrócone i równej długości:)
Samochód: nie posiadam/inny (2002) || galeria: viewtopic.php?f=22&t=4503
Podpis: BYŁ: HC RD 2.0 ~ ~ BYŁ: HC RD2 2.0
minciu (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 20 razy
opcje: , www

Postprzez brzezin 27 gru 2009, 22:54

o to nietypowo i faktycznie zakamuflowane na maksa :)
brzezin (Klubowicz)
Klubowicz

Re: Re: Dyskusja o słuszności LPG w HC (tylko tutaj)

Postprzez gik 27 gru 2009, 22:59

brzezin napisał(a):Widziałem już hc ze zwykłym gazem i o dziwo w miarę chodziło. :P To reduktor wiedzą jak wygląda, a nie dziwi ich coś dziwnego zamontowane na pokrywie silnika z przewodami ?? ;)

tak jak napisał minciu, nie mam listwy tylko pojedyńcze wtryskiwacze, nie każdy od razu potrafi je odróżnić od benzynowych ;)
gik

Postprzez MikeOne 28 gru 2009, 00:24

..a z ciekawości: pokaż fotkę, jak to wygląda.
Samochód: nie posiadam/inny (2003) || galeria: viewtopic.php?f=23&t=3650
Podpis: "don't marry - use outsourcing" - Corsaire77 '2012
MikeOne (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez minciu 28 gru 2009, 01:25

przecież fotki gik umieścił już w swojej galerii:)
http://forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=21&t=1727&p=53987&hilit=gik#p53863
minciu (Moderator)

Postprzez Paweleek 28 gru 2009, 03:13

A ja będę tym gorszym i powiem tak: Nawet dobra zapalniczka jest na benzyne 8) :lol:
Nie chce tu wypisywać jakis argumentów. Po prostu chyba zostało mi tak wpojone od dziecka, że samochód na LPG to nie to samochód...
Chociaż cena w porównaniu z benzynką jest kusząca hehe :)
Pozdrawiam
Paweleek

Postprzez minciu 28 gru 2009, 13:23

jeszcze jakbyś wytłumaczył jaki związek ma zapalniczka z samochodem, to już będziesz gość:P I powiedz ile Ci wychodzi zalanie auta do pełna benzyną do zapalniczek i jak na tym jeździ... lub jak działą CI twoja zapalniczka na bezołowiową? Pewnie musisz zapalniczkę tankować co 3 dni a auto już zapalić nie chce?

ps. od dzieciństwa Ci wpoili że auto na gaz jest beznadziejne a diesle bez żadnego wkłądu robią nawet milion kilometrów, szczególnie diesle? Problem jest w tym, że czasy się zmieniły.. instalacje gazowe nie reguluje się już śrubką, a diesle ledwo dojeżdżają do końca okresu gwarancyjnego. Mało tego.... czasy tak bardzo się zmieniły, że przyzwoitki nawet już dawno wyszły z mody a weszły mini i dyskoteki:P
minciu (Moderator)

Postprzez brzezin 28 gru 2009, 13:33

Klepanie tekstów zaczerpniętych z internetu np o tych zapalniczkach albo o kuchenkach gazowych jest bezsensowne szczególnie jak się nie popiera tego jakimiś faktami i jaki to ma w ogóle związek z nowoczesną sekwencyjną instalacją gazową?? TaK wypowiadać mogą się tylko ludzie którzy nie widzieli albo nie mieli nigdy sekwencji.
brzezin (Klubowicz)
Klubowicz

Postprzez minciu 28 gru 2009, 14:15

No tak samo można napisać, że nawet dobra zapalniczka nie działa na pb95 i trzeba jej lepszej benzyny:P Zupełnie innej:P Czyli samochody są beznadziejne?
minciu (Moderator)

Postprzez BartBartez 28 gru 2009, 14:38

Ludziom. którzy pieprzą o zapalniczkach i kuchenkach proponuję poszukać forum o zapalniczkach właśnie i tam opowiadać bajki.
Samochód: HC RD 2.0 16V (1998)
Podpis: Obrazek Obrazek
BartBartez

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez gik 30 gru 2009, 17:29

a czemu, niech piszą, lubie czytać takie niepoparte żadnymi argumentami teorie :)
gik

Postprzez Paweleek 30 gru 2009, 19:30

Z tą zapalniczką to taki żarcik :) jakoś przypomniało mi się takie stwierdzenie i napisałem :)

Racja, że instalacje gazowe poszły ostro w przód i z tego co czytam to nie traci się na mocy, ale tak jak pisałem wcześniej, że jakoś kiepsko bym się czuł podjeżdzając pod stacje LPG moim HC :) Wiem, że to auto nie jest najlepsze i najwspanialsze... Ludzie mają LPG w dużo lepszych samochodach, ale i tak jak najszybciej chciałbym odjechac ze stacji :D
Spoko Ty masz gaz , a ja mam PB98... Ważne, że jesteśmy wszyscy zadowoleni.

Tylko widzisz ja nie jestem tym jedynym który zrobi krzywą mine jak ktoś powie, że furka jest na gazzz :lol: Może i sam kiedyś z tego skorzystam i założe w innej furce sekwencje... Ale musze się przekonać jeszcze do tego zabiegu.

minciu napisał(a):No tak samo można napisać, że nawet dobra zapalniczka nie działa na pb95 i trzeba jej lepszej benzyny:P Zupełnie innej:P Czyli samochody są beznadziejne?

Tankuje 98 albo coś lepszego :) 20-25gr róznicy miedzy 95 a inną benzynką na Shell czy gdziekolwiek nie uszczupli mi bardzo kieszeni :)

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku zycze!
Paweleek

Postprzez minciu 30 gru 2009, 23:18

I tak nawet V-Power Racing 100-oktanowy nie będzie się sprawdzał w zapalniczce:) Ja tam lubię tanio i dobrze jeździć, co dyskwalifikuje auta o pojemności niecałego litra... Diesle mi nie podchodzą, choć mają swoje plusy.. zostaje tylko jakieś dobre ponad 100 koni w LPG. Oczywiście na sekwencji, bo mieszalniki są beznadziejne.
minciu (Moderator)

Postprzez Paweleek 31 gru 2009, 02:05

Taki off, ale czemu nie chcesz diesla ? Mi sie podoba to, że ciągnie od samego dołu :) Tylko dupa siada na dół i lecisz :D
Paweleek

Postprzez gik 31 gru 2009, 14:03

jak by HC robili w dieslu to bym takiego kupił :D u mnie problem był taki, że każde auto które chciałem kupić nie miało silników na rope, dzisiejsze diesle są mocne, byle jaki passat czy golf 1.9 tdi 130 km albo ten 90 zchipowany objedzie nasze HC paląc przy tym 6-7 l :)
choć za benzyniakiem przemawia dźwięk silnika i możliwość mocnego wkręcania na obroty... przeczytałem kiedyś takie zdanie: "życie jest za krótkie aby jeździć dieslem" hehe ale akurat tego nie popieram ;)
gik

Postprzez minciu 31 gru 2009, 14:18

Paweleek napisał(a):Taki off, ale czemu nie chcesz diesla ? Mi sie podoba to, że ciągnie od samego dołu :) Tylko dupa siada na dół i lecisz :D

Ciągnie może od dołu, ale szybko przestaje ciągnąć... zamiast wraz ze wzrostem obrotów lepiej ciągnąć to zaczyna słabnąć. I przy większych prędkościach diesle jakoś się słabo zbierają.
minciu (Moderator)

Postprzez gik 31 gru 2009, 14:24

trzeba się biegami nawachlować :P ale jeśli chodzi o szybkie wyprzedzenie na 5 biegu to jest rewelacja, naciskasz gaz i wyprzedzasz, ja w HC muszę do 4 zredukować :)

diesle też da się na gaz przerobić :)
gik

Postprzez minciu 31 gru 2009, 14:44

Tyle, że diesel na gaz to eksperyment:P Wyprzedzić da się bez zmiany biegu to fakt, ale benzyniak po zmianie biegu jest i tak szybszy:) Nie wiem czemu w testach elestyczności pokazują przyspieszenie diesla vs benzyniaka na 4 i 5 biegu w zakresie 80-120... przecież elastyczność to cały zakres obrotów czyli powinien być jeszcze test na 3 biegu:P Czyli najbardziej właściwym dla benzyniaka do najlepszego przyspieszenia..

ah i diesle mają jeszcze jedną wadę... CENA:P za cenę dobrego HC nie znajdzie się dobrego Diesla o podobnych osiągach z w miarę sensownym przebiegiem bezwypadkowego itp... do tego do chodzi koło dwu-masowe, przepływomierze, pompa wtryskowa, wtryskiwacze, turbina i jej zmienna geometria łopatek:)
minciu (Moderator)

Postprzez Paweleek 31 gru 2009, 18:14

gik napisał(a):jak by HC robili w dieslu to bym takiego kupił :D u mnie problem był taki, że każde auto które chciałem kupić nie miało silników na rope, dzisiejsze diesle są mocne, byle jaki passat czy golf 1.9 tdi 130 km albo ten 90 zchipowany objedzie nasze HC paląc przy tym 6-7 l :)
choć za benzyniakiem przemawia dźwięk silnika i możliwość mocnego wkręcania na obroty... przeczytałem kiedyś takie zdanie: "życie jest za krótkie aby jeździć dieslem" hehe ale akurat tego nie popieram ;)

Tak się składa, że moim HC ścigałem się z kumplem co ma Passata B5 1.9 TDI + czip. Ma około 135 koników. A łykam go, bo na dwójce kręcisz do 6k pozniej trójka i widzisz w lusterku jak passat sie oddala :)
Tak samo z 1.8 benzynką passatem bez problemu. Ale łatwiej niz z 1.9
Paweleek

Postprzez minciu 31 gru 2009, 20:04

1.8T 180km szybsze jest od HC i to sporo, ale to dzięki turbinie oczywiście i to już jest benzyniak:)
minciu (Moderator)

Re: Re: Re: Dyskusja o słuszności LPG w HC (tylko tutaj)

Postprzez fidel 1 sty 2010, 08:18

Paweleek napisał(a):Tak się składa, że 1.9 TDI + czip. Ma około 135 koników. A łykam go, bo na dwójce kręcisz do 6k pozniej trójka i widzisz w lusterku jak passat sie oddala :) Tak samo z 1.8 benzynką passatem bez problemu. Ale łatwiej niz z 1.9

potwierdzam, 2.0 objeżdża takie diesle bez problemu, poza tym sam sam jeżdziłem dieslem przez 8 lat i ma swoje +, największy to chyba spalanie ok. 6-7l z ciężką nogą, oraz ciąg od dołu, ale tak naprawdę to w seryjnych tdi itp do 130KM to żadna frajda z jazdy, dopiero nowe diesle 2.0 o mocy 170KM dają frajdę i ciężko jest z nimi rywalizować nawet 2.7 v6.
Samochód: Genesis Coupe 2.0T (2012) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 25&t=14009
fidel

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Następna strona

Powrót do LPG