Nie działa pilot do centralnego zamka HELP !!!

Kabelki, silniczki, uklad elektryczny, zaroweczki itp.

Problem z centralnym zamkiem [Coupe GK]

Postprzez Osa 21 gru 2014, 19:25

Witajcie po malej przerwie! :)
Powracam z tematem zamka centralnego. Oto objawy:
Pilot nie dziala wcale.
Otworzenie drzwi kluczykiem (od strony kierowcy), nie powoduje otworzenia drzwi od strony pasazera.
Przy otwartych drzwiach wlozenie/wyciagniecie kluczyka ze stacyjki powoduje zamykanie/otwieranie drzwi kierowcy (silownik w drzwiach kierowcy dziala na to wychodzi...)
Macie pomysly jak walczyc z tym problemem?
pozdrawiam serdecznie!
Samochód: HC GK 2.7 24V v6 (2002) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 23&t=10043
Galeria zewnętrzna: http://imageshack.us/g/1/10031738/
Osa

opcje: , www

Hyundai Coupe V6 2002 r problem z Pilotem?

Postprzez rybaplmcteam 11 mar 2015, 08:54

Witam

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem rozkodowywania pilota.
Zdarza się że działa kilka dni bez zarzutów a następnego dnia nie jestem w stanie otworzyć auto,
Wtedy muszę wsiąść do auta używając kluczyka ( alarm zaczyna wyć) i na nowo go sparować z autem.

Baterię wymieniłem i nie dało to rezultatów , z akumulatorem w aucie żadnych problemów nie mam.

Co może być przyczyną ? dodam że bardzo często dochodzi do takiej sytuacji :(

Proszę o pomoc ???
Samochód: HC GK 2.7 24V v6 (2002)
rybaplmcteam

Postprzez Kontrey7 11 mar 2015, 13:53

Zobacz czy w środku nie wypada Ci trzymak z baterią od chipa. Tam są strasznie słabe luty i jak się potrząśnie pilotem to się rozłącza... Pilot traci wtedy pamięć kodowania. Podłuż coś pod tą baterię (np kawałek papieru/gąbki) albo przylutuj
Samochód: HC GK 2.7 24V v6
Kontrey7

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez kristoferrek 11 mar 2015, 21:17

dawno temu mialem taką samą sytuacje i zrobiłem tak jak pisze kontrey7 tyle ze do bateriu przykleilem z góry troche gumy i zlozylem pilota tak jak byl , od tamtej pory wszystko gra.
Samochód: HC GK 1.6 16V (2002)
Podpis: Honda Civic-->Honda Civic Coupe-->Hyundai Coupe-->Kiedys będzie Genesis :-)
kristoferrek

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Nie działa pilot do centralnego zamka HELP !!!

Postprzez CoupeK 23 mar 2015, 09:12

Ja z kolei mam problem z jednym z pilotów, bateria wymieniona, programuje się i działa ale:
-z bliska(1-2) mogę klikać i klikać i nie chce działać
- daleka łapie kolo 10m
-żeby otworzyć nie klikam na otwieranie tylko najpierw muszę kliknąć zamknięcie później dopiero otwarcie bo inaczej "irda" nie świeci..
a, ostatnio w ogóle nie mogłem auta otworzyć i alarm zaczął wyć...

Teraz używam drugiego i wszystko jest jak powinno być ale wolałbym mieć dwa sprawne :)
Samochód: HC GK 2.0 16V (2004)
Podpis: "Państwo policyjne, państwo wyznaniowe
Masz tu wolność słowa, lecz uważaj na swą mowę... "
CoupeK

Otrzymał podziękowań: 11 razy

[GK] Problem z pilotem/ centralnym zamkiem

Postprzez dawid2000x1 3 kwi 2015, 22:13

Siema
Ostatnio dużo grzebie przy samochodzie, żeby doprowadzić go do satysfakcjonującego mnie stanu :D i napotkałem pewien problem. Otóż odkąd kupiłem samochód nie działał centralny zamek, poprzedni właściciel powiedział, że wystarczy zmienić baterię, co nie było prawdą :D Otóż mój problem polega na tym, że w pilocie były przerwane styki baterii. Oczywiście pilot został zlutowany i wszystko działa, po naciśnięciu każdego guzika lampka na pilocie mruga, pilot łączy. Myślałem, że zostało mi tylko zakodowanie go. wsiadam do samochodu, koduje zgodnie z instrukcją, którą znalazłem na forum. Zamykam samochód centralką od środka, przekręcam kluczyk o 1 stopień, naciskam przycisk otwierania na pilocie, no i wydaje się, że jest elegancko, samochód zamrugał migaczami. Siedząc jeszcze w środku naciskam po raz kolejny przycisk otworzenia drzwi, no i działa, centralka przeskoczyła, podświetlenie się włączyło. Jednak gdy wychodzę z samochodu i naciskam przycisk zamknięcia, samochód mruga kierunkowskazami, jednak drzwi się nie blokują. Co może być tego przyczyną? Próbowałem kilkukrotnie i zawsze to samo. Czy to padł ten słynny na forum siłownik drzwi? Jakieś pomysły?
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2004)
dawid2000x1

[GK] Problem z pilotem/ centralnym zamkiem

Postprzez Lemmy 4 kwi 2015, 11:06

A siedząc w środku i używając pilota drzwi się zamykają/otwierają?
Samochód: HC GK 2.0 16V
Lemmy

Postprzez Silu 4 kwi 2015, 19:14

Czy powyższa instrukcja kodowania pilota działa również w RD2? Bo muszę zmienić baterię w pilocie i pewnie mi się przy tym rozkoduje.
Samochód: HC RD2 2.0 16V (2000)
Podpis: Obrazek
Silu

Postprzez maciek666pl 10 cze 2015, 16:24

Ja mam inny jeszcze nie znaleziony tjtaj problem... Mam alarm ktory dziala z pilota ale centralny nie dziala.
Drzwi pasazera zamkne od srodka lock'iem a kierowcy dynda na boki i nie dziala. Jest jakis bezpiecznik samego centralnego gdzies ukryty? Wszystkie przegladnalem, boczek ogladalem i ciezko ten centralny wyciagnac na tyle ze mialem po skreceniu problem je otworzyc... Oba silowniki do wymiany? A i znalazlem gdzies w necie ze obok przycisku od blokady szyby pasazera niektorzy maja przycisk blokowania zamkow czy wy tez to macie?
Samochód: HC GK 2.0 16V (2002)
maciek666pl

Postprzez dawid2000x1 26 cze 2015, 16:57

Lemmy, zapomniałem o tym poście w każdym razie dziś sprawdziłem to ponownie i tak samo sytuacja wygląda jeśli siedzę wewnątrz. Po zakodowaniu pilota, mogę pilotem otworzyć drzwi, które po kodowaniu są zamknięte, natomiast przy próbie ponowego zamknięcia samochód mrugnie niepełny raz kierunkami, czasami nawet nie i nic z zamkiem się nie dzieje, a pilot się resetuje ponownie.
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2004)
dawid2000x1

Postprzez Kontrey7 27 cze 2015, 10:09

Przylutuj popraw mocowanie baterii. Strasznie na sztukę to jest zrobione. Przylutowałem to znowu sie obruszylo i odpadło... Podłóż to czyms
Samochód: HC GK 2.7 24V v6
Kontrey7

Postprzez A1maj 9 paź 2015, 21:23

HC RD 1,6 z 2000r.
Witam
mam problem z otwieraniem i zamykaniem zamka centralnego z pilota, jak przeczytałem, nie jestem osamotniony. Do tej pory działało bez zarzuty. Siłowniki sprawne, bateria w pilocie świeżo wymienna, wszelkie opisane na forum próby kodowania pilota zakończyły się porażką. Drzwi nie reagują w ogóle na pilota, nie załącza się też alarm. Kluczykiem drzwi pasażera i kierowcy otwierają się gładko. Sprawdzałem bezpieczniki - dobre. Chyba, że są jeszcze jakieś, o których nie wiem.
Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić?
Samochód: HC RD 1.6 16V (2000) ||
A1maj

[RD} Centralny zamek

Postprzez embix 10 gru 2015, 16:53

Witam. Szukałem na forum, nie znalazłem odpowiedzi :) Otóż mój problem wygląda następująco. Zaczął szwankować mi centralny zamek na początku śmigał, potem łapał z krótkiej odległości, teraz nie działa wogóle. Po podpięciu akumulatora zawsze było słychać takie przewijanie(praca jakiegoś silniczka) teraz tego nie ma, nie reaguje na pilota. Przy otwieraniu kluczykiem otwiera ją się tylko drzwi od kierowcy, żeby otworzyć od pasażera muszę w środku copek delikatnie podnieść do góry, lub czasem jak się pobawię kluczykiem to zaskoczy na 2, zamyka się normalie.
Drugi problem polega na tym, że ze 3 razy w ciągu 2 mies zdarzyło mi się tak, że podczas jazdy zgasło mi radio(włączyło i wyłączyło).
Jakieś pomysły, diagnozy, rozwiązania? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Samochód: HC RD 2.0 16V (1996)
embix

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Centralny zamek nie dziala

Postprzez maciek666pl 15 cze 2016, 19:18

A właściwie nie działa od 4 lat i muszę zamykać na kluczyk a alarm osobno.... jak mam sprawdzić czy działa siłownik a jeśli tak to co dalej?
maciek666pl

Centralny zamek nie dziala

Postprzez Vinci21 16 cze 2016, 14:19

a jak zamykasz z kluczyka to i prawie i lewe drzwi się zemykają? Jeśli tak to siłownik działa prawidłowo
Samochód: HC GK 1.6 16V (2002)
Vinci21

Postprzez maciek666pl 17 cze 2016, 14:15

Nic się nie rusza, w siłownikach nic nie słychać, muszę każde drzwi osobno zamykać, w drzwiach kierowcy dodatkowo nie działa ten dzynzel w środku do zamknięcia - lata luzem...
maciek666pl

Postprzez HyundaiCompany 18 cze 2016, 17:45

Wymień siłownik w drzwiach kierowcy, jak dasz radę sam to koszt 15zł. Co do tego dzyndzla to najpierw zdejmij tapicerkę i zobacz czy się nie odpiął
Samochód: HC RD2 1.6 16V
HyundaiCompany

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez swiruz 5 sie 2016, 07:26

HyundaiCompany napisał(a):Wymień siłownik w drzwiach kierowcy, jak dasz radę sam to koszt 15zł. Co do tego dzyndzla to najpierw zdejmij tapicerkę i zobacz czy się nie odpiął

Wiesz gdzie taki silownik dostac do GK? U mnie prawdopodobnie padl w drzwiach kierowcy. Z pilota odwieraja/zamykaja sie tylko drzwi pasazera a kierowcy musze juz kluczykiem samodzielnie :(

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
swiruz

Postprzez HyundaiCompany 6 sie 2016, 18:58

Używka na złomie lub allegro. Ewentualnie kupujesz zwyczajny uniwersalny siłownik, tylko trzeba się pobawić z montażem, w zestawie masz taką blaszkę z otworami, bo otwory na siłowniku nie będę pasować z tymi w drzwiach
Samochód: HC RD2 1.6 16V
HyundaiCompany

Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez patrykxddd 14 lip 2017, 21:43

witam. mam taki sam problem. dzisiaj rano wysiadłem z auta zamknąłem, to znaczy nie sprawdziłem czy zamkniete ale ok. gdy wieczorem chciałem wsiąść to nie mogłem otworzyć z pilota nie wiem czemu. otworzyłem go kluczykiem wsiadłem wlozyłem ten kluczyk w stacyjke przekrecam a tu nic... zadnej kontrolki i nie mam pojecia co to jest. wymieniłem baterie nic nie pomoga. pomocy
Samochód: HC RD2 2.0 16V (1999)
patrykxddd

Postprzez Anna75 21 lut 2018, 16:51

Mam podobny problem z pilotem do HC 2007.
Przestał działać i musiałam otwierać kluczykiem i któregoś razu włączył się alarm i auto nie chciało odpalić. Mechanik przyjechał i wyjął bezpiecznik od alarmu , auto odpala ale teraz niestety nie wiem co dalej ....czy można korzystać z pilota bez alarmu i tylko po prostu go od nowa zakodowac czy to jest jakiś bardziej skomplikowany proces?
Samochód: HC RD 2.0 16V (2007)
Anna75

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka