Brak predkosciomierza i wariacje wskaźnika poziomu paliwa

Kabelki, silniczki, uklad elektryczny, zaroweczki itp.

Brak predkosciomierza i wariacje wskaźnika poziomu paliwa

Postprzez xfr3estyierx 12 mar 2018, 09:42

Czołem wszystkim. W sobotę wymieniłem kilka pierdół w moim coupe, a mianowicie :
- świece razem z kablami
- olej+filtr oleju
-tarcze+klocki tyl
- filtr paliwa
Wszystko pięknie, ładnie, auto odpala i jeździ lepiej niż do tej pory, bo przed wymianą szarpal przy mocniejszym wciśnięciu gazu na niższych obrotach, więc pewnie świece miały w tym swój udział, ale do rzeczy.
Po zamontowaniu wszystkiego przejechałem się na rundę testową. Predkosciomierz działał poprawnie, mały wskaźnik chwilowego zużycia paliwa też działał. Jedyne z czym był problem to komputer, który pokazuje ile km mamy do przejechania na paliwie które jest w baku, co kilka sekund spadało ono o 1km. Wróciłem na podjazd, zgasilem furę, wyjalem znów filtr paliwa, żeby sprawdzić czy wszystkie wtyczki są podłączone prawidłowo. Wszystko było okej. Pojechałem na drugą rundę. Predkosciomierz przestał działać, mały wskaźnik chwilowego spalania także padł. Natomiast komputer, który wskazuje ile paliwa zostało i na ile kilometrów, zaczął działać jak właśnie chwilowe spalanie. Z tego co czytałem to jest to prawdopodobnie czujnik predkosciomierza, który znajduje się na skrzyni biegów, ale na wszelki wypadek wolałem zapytać czy wy mieliście podobny problem i może znacie rozwiązanie:)
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2005)
xfr3estyierx

Powrót do Elektryka