Nie działa pilot do centralnego zamka HELP !!!

Kabelki, silniczki, uklad elektryczny, zaroweczki itp.

Re: Nie działa pilot do centralnego zamka HELP !!!

Postprzez Michalicz 7 mar 2010, 22:59

hehe widze ze tu jedna niz wiecej opini na ten temat ;P tak myślałem ze coś z siłownikiem . musze to rozebrac i sprawdzic jak sie zrobi wreszcie ciepło :)
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
Michalicz

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez czubax 29 mar 2010, 15:43

Witam,

Dzisiaj rano pojawił się u mnie problem z zamkiem centralnym. Zamykać z pilota mogę...problem jednak z otwieraniem - jak naciskam przycisk unlock słyszę, że Hultaj się stara...ale dzwi się nie otwierają. Jak problem się pojawił nie pomyślałem, że mogę dzwi otworzyć kluczykiem....i na oczach przechodniów wchodziłem do auta przez bagażnik....ich miny - jak zamykałem za sobą bagażnik - BEZCENNE :D:D
Jak otworze dzwi pasażera kluczykiem to centralny zamek działa - dzwi (kierowcy i pasażera) się otwierają. Nie mogę tego samego jednak zrobić od strony kierowcy - coś stawia opór -> kluczyk ciężko jest włożyć...a przekręcaniu to wogóle nie ma mowy.

Jakieś pomysły co to może być? Siłownik czy coś innego?
czubax

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Szachi87 29 mar 2010, 17:14

siłownik drzwi kierowcy na wykończeniu, ale z zamkiem też coś nie tak, trzeba rozebrać i obejrzeć, pamiętaj że otwierać z kluczyka możesz tylko jak auto jest zamknięte.. nie po "próbie otwarcia" bo wtedy właśnie linka jest trochę przesunięta i może to powodować że z kluczyka nie otworzysz (wystarczy zamknąć jeszcze raz na pilocie) poza tym nie rozumiem też czemu wchodziłeś bagażnikiem jak lewe drzwi działają z kluczyka :mrgreen:
Samochód: nie posiadam/inny (3502)
Szachi87 (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 149 razy

Postprzez czubax 29 mar 2010, 18:06

Ok dzięki za odp. Zauważyłem jeszcze, że jak zamknę drzwi od środka tym przyciskiem przy klamce to mogę potem je otworzyć tylko tym przyciskiem przy klamce pasażera - a ten od strony kierowcy stawia opór. Wymienię więc siłownik. Tak się zastanawiam czy aby ktoś nie majstrował przy zamku kierowcy..i może stąd ten problem.

A dlaczego bagażnikiem? Bo jak z kluczyka nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy...poszedłem sprawdzić czy otworzę bagażnik...otworzyć się dało więc nie myśląc wiele dałem nura do środka :lol:
czubax

Postprzez Szachi87 29 mar 2010, 19:43

szybki chłopak :D musisz zdjąć boczek drzwi.. lepiej jakbyś już miał nowy siłownik w ręku jak nie chcesz robić tego dwa razy, uniwersalne kosztują grosze, ale skoro pstryczek stawia opór to nie koniecznie wina może leżeć w samym siłowniku
Samochód: nie posiadam/inny (3502)
Szachi87 (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 149 razy

Re: Re: Re: Nie działa pilot do centralnego zamka HELP !!!

Postprzez corsaire77 17 kwi 2010, 11:50

PanMicz napisał(a):
jammiq napisał(a):wkodować tego niedziałającego pilota i po problemie :)

kolega podpowie jak mam to zrobić wsiąść z dwoma do środka i zresetować tak jak się resetuje jednego ?
czyli
- musisz wsadzic kluczyc do stacyjki
- wcisnac unlock w drzwiach
- przekrecic na ACC
-na pilocie nacisnac lock ( 2 naraz )
-odczekac 30 sec. i wcisnac loc (2 naraz )

Czy jest na to inny sposób

W instrukcji serwisowej do GK wygląda to zupełnie inaczej viewtopic.php?f=5&t=2107" target="_blank" target="_blank
Strony: BE 64- 63
Niby podobnie, ale wymagane jest urządzenie diagnostyczne. Po podłączeniu i wybraniu opcji kodowania (hi-scan, później 7- Code Saving), wyjmujemy kluczyk i wciskamy tylko q pilocie lock na 1 sekundę. Później ESC i odłączamy urządzenie.
Ostatnio edytowano 23 gru 2010, 12:50 przez corsaire77, łącznie edytowano 1 raz
Samochód: nie posiadam/inny (2015)
Galeria zewnętrzna: https://plus.google.com/photos/10882490 ... banner=pwa
Podpis: Obrazek
corsaire77

Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez ugo 9 lip 2010, 14:34

Czy uniwersalne siłowniki pasują do GK czy trzeba rzeźbić? A może da się naprawić taki silownik?
ugo

Postprzez Equalizer 10 lip 2010, 22:53

Ja mam tak, że ktoś podpinał nieoryginalną centralkę i tak podpiął, żę lekko się kabelkami ruszy i nie działa- trzeba znowu poruszać :) Spróbuj...
Samochód: nie posiadam/inny (2003) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... &t=3177URL]
Podpis: Obrazek
Equalizer (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez Ryba 16 sie 2010, 20:44

LawaLover napisał(a):dalej masz problem z pilotem? :idea:

ja mialem tak samo jak rozladowalem aku :P poprostu rozkodowal Ci sie pilot ... musisz go na nowo oswoic i skumac z komputerem pokladowym ;-)

ja zakodowalem sam! jestem z siebie dumny! :lol: ale instrukcje do tego dostalem od qdlatego ;-)

- musisz wsadzic kluczyc do stacyjki
- wcisnac unlock w drzwiach
- przekrecic na ACC
-na pilocie nacisnac lock
-odczekac 30 sec. i wcisnac loc
kopmuter powinien przyjac od nowa nowego pilota :D

chyba, ze cos pomy;lilem w powyzszej instrukcji :roll: :| :mrgreen:

Działa !! :D Właśnie wypróbowane. Dzięki za radę !!
Ryba

Postprzez goku89 9 wrz 2010, 22:36

moje pytanie będzie troszkę inne ... gdzie się znajduje w RD komputer zamka centralnego?? mam w swoim HC standardową centralkę lecz nie posiadałem pilota, zakupiłem więc nową, o teraz czy da się podłączyć nową centralkę pod stare okablowanie (ze starego zamka centralnego) czy trzeba od nowa wszystko ciągnąć??? :?:
Samochód: HC GK F/L2 2.7 24V v6 (2007)
Podpis: Obrazek Goku 89
goku89 (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez LawaLover 10 wrz 2010, 14:26

napewno da rade :D ja masz instalacje od centalki, ale nie powiem ci dokladnie jak sie wpiac :P
znam kolezke, ktory sie zajmuje tym "profi" ;-)
Samochód: nie posiadam/inny (2004)
Podpis: Coupe GK/FL1 2.0 DOHC
LawaLover (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez goku89 12 wrz 2010, 22:31

jednak nie bardzo da się wpiąć ... stara centralka (oryginalna) jest z immobilizerem :( odpiąłem stary komputer centralki i niestety bez tego ustrojstwa nie pali samochód :( :( poprowadziłem nowe kable... ale teraz znowu nie wiem jak się wpiąć żeby mi kierunki migały gdy zamykam samochód. coś sztukowałem przy przerywaczu ale zamiast kierunków to migały mi wszystkie lampki na desce rozdzielczej :econfused: :econfused: ma może ktoś patent na te kierunki?? :?:
Samochód: HC GK F/L2 2.7 24V v6 (2007)
Podpis: Obrazek Goku 89
goku89 (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Bbutcher 6 lis 2010, 13:13

Witam

też mam problem z centralnym

1) pilot nie reaguje
2) kluczykiem otwieram tylko jedne drzwi
3) po przekręceniu kluczyka w stacyjce i zamknięciu ręcznie od środka lewych drzwi prawe także się zamykają to samo gdy otwieram lewe prawe też się otwierają.

próbowałem kodować pilota sposobem z wsadzeniem kluczyka w stacyjkę i trzymaniu lock

wszystko stało się kiedy szarpałem się z radiem bo nie chciało wyjść, uszkodziłem jakiś kabelek? który ?!
czy centralny ma swój bezpiecznik który to ?

czy ten pilot jest oryginalny? i czy tam znajduje sie sterownik od centralnego ?

Obrazek

jakieś sugestie :?:

::::: EDIT :::::
hehe głupio się przyznawać ale bezpiecznik byl spalony :D
dalej czekam na odpowiedź czy to jest sterownik i czy ten pilot jest orginalny i skąd się dowiedzieć czy mam immo?
Samochód: HC RD2 2.0 16V (2000)
Podpis: ''Coście sQrwysyny uczynili z tą krainą !'' Kazik Staszewski.
Bbutcher

Postprzez dzami 7 lut 2011, 18:26

Witam. Ja mam taki problem
Wieczorem zamknełem autko
Rano z pilota juz go nie otworzylem, wiec otworzylem go recznie i odpaliłem. Przez jakis czas alarm popikał i przestał. Po przejechaniu 500 metrów wyłączyłem auto i juz z pilota mogłem go zamknąć i otworzyć. Nie wiem kompletnie o co kamam :?
dzami

Postprzez Gorzelniak 9 lut 2011, 19:57

Bbutcher napisał(a):hehe głupio się przyznawać ale bezpiecznik byl spalony :D
dalej czekam na odpowiedź czy to jest sterownik i czy ten pilot jest orginalny i skąd się dowiedzieć czy mam immo?

Który to bezpiecznik i jak go zlokalizować?
Samochód: HC RD2 2.0 16V (1999)
Gorzelniak

Postprzez dzami 17 lut 2011, 09:00

Pomoże ktoś bo ten alarm doprowadzi mnie i moich sasiadów do zawału :/ :(
dzami

Postprzez Joanna 4 mar 2011, 14:32

Mam paskudny problem. Mianowicie dziś rano zamknęłam samochód, odeszłam kawałek ale się zawróciłam, chcę otworzyć samochód a tu nic... pilot nie reaguje. Otworzyłam z kluczyka i się włączył alarm. Myślałam, że jak się włoży kluczyk w stacyjkę to przestanie hałasować a tu nic. Nie można go uruchomić. Zadzwoniłam do "fachowca" który zajmuje się takimi sprawami ale one też miał problem z uruchomieniem samochodu i sam nie wiedział co się stało. Po odłączeniu alarmu już działa. Może ktoś miał podobny problem bo szczerze mówiąc przed wizytą w serwisie wolałabym wiedzieć co to może być, żeby mi nie wymienili połowy samochodu :P
Samochód: HC GK 2.7 24V v6
Joanna

Postprzez elmer 5 mar 2011, 03:09

Joanna, może najlepiej dezaktywować alarm i już ;) Skoro fachowiec szybko potrafił odciąć alarm to naprawdę jest on zbędny . Prawdopodobnie twój pilot albo siadł albo się nie komunikuje z centralką... otwarcie/zamkniecie z kluczyka powoduje tylko reakcje zamka centralnego a alarm jest dalej aktywny.
Samochód: nie posiadam/inny (2006) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... czerwoniak
Podpis: Sky is the limit.
elmer

Postprzez Joanna 5 mar 2011, 08:49

Dezaktywacja alarmu trwała z 30 minut, po wielu nieudanych próbach chyba przez przypadek się udało. I faktycznie masz rację, to była wina pilota, w którym coś tam się nie stykało... a naprawił mi to pan naprawiający radia samochodowe :P
Joanna

Postprzez elmer 5 mar 2011, 15:14

czyli przeciętny dzieciak rozkodowujący radia ... wyłączy fabryczny alarm w 40 sekund...
"Morał prosty i niektórym znany ,ze lepiej mieć AC niż alarm ściemniany ":P
Samochód: nie posiadam/inny (2006) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... czerwoniak
Podpis: Sky is the limit.
elmer

Postprzez jarekmsb 27 lip 2011, 00:45

Witam,
mam problem chyba dosyć popularny, ale nie wiem, czy nie wyjątkowy... czy u wszystkich występuje odcięcie zapłonu, po problemach z pilotami?
Jak u większości przestały mi działać piloty, samochód wył po otworzeniu kluczykiem i migały kierunkowskazy, na szczeście znalazłem bezpiecznik od alarmu i go wyjąłem. Klakson nie wyje, ale kierunkowskazy nadal migają, a auta nie da sie też odpalić, żeby się chociaż wybrać do serwisu....
zdejmowałem też klemy od akumulatora, zeby cos zresetować, ale lipa. auto nadal reaguje na kluczyk jak na intruza...
proszę o radę!
jarekmsb

Postprzez skie 14 paź 2011, 20:25

często się zdarza że gniazdo baterii puszcza na lutach, trzeba to wtedy zlutować precyzyjną lutownicą lub podłożyć coś pod baterie. miałem tak w obu pilotach
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
skie

Postprzez gnz 21 paź 2011, 09:22

jarekmsb napisał(a):Witam,
mam problem chyba dosyć popularny, ale nie wiem, czy nie wyjątkowy... czy u wszystkich występuje odcięcie zapłonu, po problemach z pilotami?

podepne się pod temat bo dziś mnie z rana spotkała taka sytuacja...

wczoraj zamknąłem normalnie auto z pilota a dziś rano pomimo że dioda na pilocie miga (czyli bateria raczej dobra) nie dało się go otworzyć
otwarłem ręcznie - włączył sie alarm ale niestety kluczyk w stacyjce nie pomaga i dodatkowo zapłon odcięty i nie da się odjechać

pytanie jak mam rozbroić ten alarm ? nie miałem czasu kombinować z klemami bo do roboty się spieszyłem - wystarczy odpiąć akumulator i będzie po problemie czy jakieś inne metody trzeba zastosować?

od biedy moge póki co zamykać i otwierać kluczykiem bez alarmu by w ogóle jeździć
no ale żeby jeździć najpierw musze rozbroić alarm bo odcięło mi zapłon i kółko sie zamyka :)

z góry dzieki za jakieś porady
pzdr
gnz

Postprzez lorence 21 paź 2011, 19:36

chyba ten temat jest dość popularny, u mnie czasami też sie pilot zawiesza? po wymianie baterii wszystko jest lux ale z 2miesiące i znowu to samo, w sumie nie za często ale raz na 3 tyg musze kilka razy poklikać zanim sie otworzy auto.
Podpinam sie pod pytanie: w razie problemu/rozładowania baterii w pilocie, jak wyłączyć alarm po otworzeniu auta z kluczyka ??
Samochód: nie posiadam/inny (2007)
lorence

Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez gnz 22 paź 2011, 18:19

uff u mnie na szczęście na rozbrojenie alarmu pomogła wymiana bateryjki i nowe kodowanie pilota sposobem tu opisanym na forum
ale chyba sobie ten pilot daruje i kluczykiem będe od teraz operował :)
gnz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka