Problem z Kierunkowskazem Pomocy

Kabelki, silniczki, uklad elektryczny, zaroweczki itp.

Postprzez badmoon 16 cze 2015, 17:36

To dobra wiadomość. Tym bardziej, że ja już nie posiadam zapasu EP2-3N1ST, poza ostatnimi 2 sztukami na własne potrzeby. Różnice faktycznie wielkie nie są, rezystancja cewki wyższa o 75Ohm, wyższy minimalny woltaż pracy o 1V (nie powinno mieć znaczenia) i inny materiał na stykach. Jak nie nawali po roku, to będzie można powiedzieć, że jest sprawdzony.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003) || galeria: viewtopic.php?f=23&t=1990
Podpis: Obrazek
galeria badmoona: viewtopic.php?f=23&t=1990
badmoon (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 15 razy
opcje: , www

Re: Problem z Kierunkowskazem Pomocy

Postprzez tommix123 25 sie 2015, 22:21

Witam. Całkiem niedawno miałem ten sam problem, mianowicie świeciły mi non stop prawe kierunkowskazy. Z tego forum dowiedziałem się, że problem jest z przekaźnikiem w BMC. Również z forum dowiedziałem się, że w Polsce nie są dostępne takie przekaźniki. Jeden z obecnych na forum oferował takie przekaźniki po 300zł :shock: :?: :!: , inny proponował zakup całego BMC, co wydawało się niegłupim pomysłem, jednak handlarze już podłapali temat i za stary używany BMC krzyczą 300zł :evil: , pojawiła się też gdzieś opcja naprawy przekaźnika za 100zł :shock: :!: :?: . Ja znalazłem natomiast takie rozwiązanie :idea: . W skrzynce BMC znajdują się trzy identyczne przekaźniki, pomimo podpowiedzi z forum nie byłem do końca przekonany który muszę wymienić, poza tym pomyślałem że skoro jeden nawalił to pozostałe są zużyte w podobnym stopniu i lada moment też mogą paść, postanowiłem więc wymienić od razu wszystkie trzy. W sklepie internetowym z USA znalazłem takie przekaźniki i za 3szt z przesyłką zapłaciłem 100zł do tego 50zł dla wykwalifikowanego kolegi który wymienił stare na nowe i wszystko śmiga ja ta lala :mrgreen: . Sorki ale nie umiałem znaleźć faktury na te przekaźniki więc kolejnym razem napiszę w jakiej firmie zamawiałem te przekaźniki.
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V
tommix123

Postprzez 21mariusz03 26 sie 2015, 06:30

Z forum dowiedziałbys się także że sprzedawane sa właściwie identyczne przekazniki w Polsce za pare zł i wystarczy je podmienić...
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2005)
Podpis: Koreańskie Ferrari ;)
21mariusz03

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Azimm 20 lis 2015, 14:02

Witam, i u mnie pojawił się problem z prawym kierunkowskazem. Przeczytałem cały wątek i już wiem, że chodzi o przekaźnik. Jestem natomiast laikiem i na allegro znalazłem przekaźniki do Hyundaia 02-07
http://allegro.pl/hyundai-tiburon-coupe-02-07r-2-0i-przekaznik-i5741574264.html Chciałbym prosić o pomoc czy to ten lub czy jeszcze ktoś ma taki przekaźnik na sprzedaż.

Dodatkowo mam pytania czy jestem w stanie sam to zrobić? Otwieram skrzynkę z bezpiecznikami i mam ją wykręcic i co dalej? tamten przekaźnik mam wyjać/wylutować i wymienić na nowy i tyle ?
Samochód: HC GK 2.0 16V (2004)
Azimm

Postprzez maniana25 2 lut 2017, 14:16

Witam, jakby ktoś potrzebował przekaźnika, właśnie jestem w trakcie wymiany.

http://allegro.pl/przekaznik-12v-25a-ep ... E3YjE3YQ==

Ps. Już teraz wiem skąd ta woda na dywanikach w środku auta. Jak wasze auta długo stoją to warto czasami przetrzeć przednia szybę od środka, zwłaszcza kiedy się skrapla. U mnie to załatwiło przekaźnik.

Pozdrawiam
Samochód: HC GK 1.6 16V (2002)
maniana25

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez pawelzzz 1 mar 2017, 22:07

Witam Panowie. I mnie dopadl problem z kierunkowskazem. Ja wymieniłem przekaźnik na model NEC EP2R-B3G1T (19zł ze sklepu z linku pare postów wyżej). Wg dokumentacji, do której dotarłem ma takie samo napiecie i rezystancje cewki co oryginał. Różni sie tylko tym, że może przenosić wyższe prądy i ma inną powierzchnię styków (jedno wynika z drugiego). Od 2 tygodni wszystko dziala bez zarzutu. W ramach ciekawostki dodam, że ten przekaźnik obok (przylegający do tego od kierunkowskazów) jest od przełączania świateł z postojowych na mijania+podświetlenie deski rozdzielczej. Zanim znalazlem ten wątek rozebrałem BCM i zauważyłem, że ktoś dobierał sie już do przekaźnika od kiedunkowskazów (góra obudowy byla wyłamana). Myślałem ze oba przekaźniki są od kierunkowskazów więc tak samo rozebrałem przekaźnik obok. Niestety otwierając go uszkodziłem cewkę (drucik jest grubości włosa). Efekt- brak świateł mijania i podświetlania deski. Wymieniłem oba przekaźniki. Ten od kierunkowskazów miał ewidentnie wypalone styki (przebieg 240tyś km)
Samochód: HC GK 2.0 16V (2002)
pawelzzz

Postprzez pawelzzz 13 lip 2017, 19:28

Widzę, że temat ucichł. Dla zainteresowanych dodam, że minęło już 5 miesięcy od wymiany przekaźników na NEC EP2R-B3G1T i wszystko działa bez zarzutu.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2002)
pawelzzz

Postprzez kruchy1906 20 lip 2017, 20:38

Panowie, mam prośbę czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie przekaznikow, z zaznaczeniem który jest od czego. Mechanik wymienił mi przekaźnik i problem nie ustał. Dodam tylko, że w moim przypadku kierunkowskaz nie zawiesza się na stałe, jedynie bardzo nie regularnie pracuje, szybko klika i nie świeci. Problem nasila się że ezrostem temperatury powietrza. Zimą nieprawidłowe dzialnie kierunkowskazu - sporadyczne.
Pozdrawiam
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
kruchy1906

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka