Polecane warsztaty

Wszystkie inne techniczne, które nie zaliczają się do powyższych działów.

Polecane warsztaty

Postprzez Grzechoo 23 lip 2008, 17:58

Witam
Szukałem ostatnio dla siebie zaufanego warsztatu koło domu i tak się zastanowiłem dlaczego nie mamy na stronie rankingu polecanych warsztatów. Wydaje mi się że warto by stworzyć i przykleić taki temat. Każdy ma jakiś zaufany warsztat więc warto się wymienić doświadczeniami. Proponuję żeby każdy zgłaszał jakie ma warsztaty (nie tylko aso) a potem któryś z moderatorów uporządkuje temat tak by w każdym poście było jedno miasto i polecane warsztaty. Dzięki temu każdy łatwo znajdzie warsztat w swojej okolicy.

Ja ze swojej strony mogę polecić:
Targówek:
- mechanik na ulicy Gniazdowskiej 2B robiłem u niego rozrząd, klocki i tarcze hamulcowe, wymieniałem filtry, olej i parę innych pierdółek. Gostek zna się na rzeczy i nie zdziera, tel. 501-150-129 gostek nazywa się Artur

Centrum:
- mechanika samochodowe Kobra - Sławińska 2 (przy skrzyżowaniu z kolejową) byłem raz i jestem zadowolony, pełen zakres usług, dodatkowo mają tani olej i akumulatory tel, 508-262-205, (022) 632-30-58

- auto klimatyzacja Arktikka - Szarych Szeregów chyba 5 - montowałem tam klimę nie mam tel ale mozna znaleźć w necie

Pruszków:
- Auto Amar tanie akumulatory i olej - Reymonta 3 (sam koniec proszkowa cholernie daleko) sprzedają też przez allegro i mają sklep internetowy
Samochód: nie posiadam/inny
Podpis: pozdrawiam
Grzechoo
Grzechoo

Re: Polecane warsztaty

Postprzez Matey 4 sie 2008, 20:49

Ja ze swojej strony mogę polecić w Warszawie serwis na Wawelskiej, natomiast zdecydowanie odradzić serwis na Hynka. Bardzo dobry serwis jest w Toruniu, Pod Dębową Górą.
Matey

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez code 7 sie 2008, 09:20

Ja polecam Renocar. sa konkretni solidni i w miare tani. uwaga przypuszczam ze czasem probuja czlowieka wyrolowac ale to chyba jak kazdy warsztat.
ul. Zawodzie 13
02-981 Warszawa
tel. (0-22) 844 74 11, 844 71 62
fax (0-22) 646 66 00/10
info@renocar.com.pl
Samochód: Veloster 1.6 GDI (2011)
Podpis: Obrazek
Veloster 1.6 GDI
code

opcje: , www

Postprzez JawoR 7 sie 2008, 16:41

Witam,
ja również polecam Renocar. Starają się człowiekowi pomóc, ze mnie akurat jeszcze nie zdarli, ale musiałem trochę czasu ich przekonywać, że naprawdę chcę tę część wymienić. Są dostępni o każdej porze dnia i nocy (zostawiłem im auto ok.22 u stróża, odebrałem po kilku dniach o tej samej porze też od stróża).

Pozdrawiam
JawoR
Samochód: HC GK F/L 2.7 24V v6 (2005) || galeria: viewtopic.php?f=23&t=929&start=195
Galeria zewnętrzna: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Hyu ... uron/76959
Podpis: WYPRZEDAŻ TUNINGOWYCH GRATÓW PO ŻÓŁTYM
http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... &start=360
JawoR

Postprzez badmoon 28 sie 2008, 23:33

W Poznaniu polecam:

AUTOHELP
www.autohelp.pl
ul. Stefańskiego 2
tel. 061 62 439 99

Maja tam bardzo dobrych mechanikow i doskonalego blacharza. Sa bardzo przyjaznie nastawieni do klienta w przeciwienstwie do wielu innych poznanskich warsztatow jakie znam.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003) || galeria: viewtopic.php?f=23&t=1990
galeria badmoona: viewtopic.php?f=23&t=1990
badmoon (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postprzez stefanus84 30 sie 2008, 10:43

Witam,
Chciałem założyć instalację gazową do I gen. Możecie polecić jakieś warsztaty w Warszawie? Ja na razie dzwoniłem do Adgaz i jeszcze gdzieś na Zaciszu (ul.Codzienna) ale nie wiem czy są dobre. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
stefanus84

Postprzez corsaire77 11 wrz 2008, 14:13

Wszelkie sprawy związane z każdym rodzajem szyberdachu.

tel. 22 814 12 60
Warszawa, Gersona 19

Ciężko się umówić (dwa tygodnie czekania); jest to dwóch fachowców, którzy oprócz swojej działalności naprawiają dachy, z którymi nie radzą sobie ASO, jak również szkolą pracowników w naprawie tychże.

-----------------------------

Wszystkie skrzynie automatyczne. Regeneracja, obsługa, naprawy - zakład o wysokiej renomie. Robią też manualne, gdyż i takie tam podjeżdżały.

http://samko.pl/trans.php

------------------------------
http://stacjaobslugi.pl/
Serwis obok mnie, wszelka diagnostyka na miejscu, możliwość doboru różnych części z bazy danych. Dość wysokie ceny robocizny. Polecam do spraw w stylu hamulce, zawieszenie, etc. Przez pięć lat na bieżąco robiłem tam Civika.

Sitnik ostatnio jakoś się nie wykazał, stąd polecam - jak chyba jedna z Pań na forum - do drobnych bieżących spraw. Rzeczy elektryczne i tak zlecają zakładowi obok, poza tym nie ma wielu urządzeń diagnostycznych.

EDIT: rozmawiałem ze znajomym - w Reno Car odebrał auto z przerysowanym prawym bokiem...

EDIT2: z Reno Car jestem bardzo zadowolony, dzięki ich znajomości samochodu zaoszcządziłem sporo $
Ostatnio edytowano 8 mar 2009, 13:10 przez corsaire77, łącznie edytowano 2 razy
Samochód: nie posiadam/inny (2015)
Galeria zewnętrzna: https://plus.google.com/photos/10882490 ... banner=pwa
corsaire77

Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez s1nn3r 11 wrz 2008, 21:13

stefanus84 ja zakladalem gaz w Adgaz ale w Stargardzie ... Wzieli 2600 za instalke sekwencyjna wloska Zenit. Wczesniej do Toyoty Camry 2.2 zakladalem w ASO Hyundaia za 3000zł BRC i było super. Co do KME to jest oki ale za malo mocy .. po 1000 km jedzie sie do nich na bezplatny przebieg i mi maja podciagnac zebym znow czul ta moc :D.
EDIT:podciagneli i mam jak benzynka :D
Samochód: HC RD2 2.0 16V (2000)
s1nn3r

Postprzez aarkadio 24 lut 2009, 14:57

ja po dzisiejszej awarii trwajacej od pł roku polecam serwis HYUNDAIA "witpol" w studzienicach koło pszczyny śląskie
a jak by komuś cupeta nie paliła na zimnym silniku a na ciepłym tak 99r 1,6 114 Km to polecam jechac do nich bo to oni pomogli a cały inny szwadron tzw "mechaników" tylko kase ciagnął
aarkadio

Postprzez minciu 7 kwi 2009, 08:56

CAR SERVICE
F.U.H.GAC Grzegorz Chadży
ul Kazimierskiego 7
58-500 Jelenia Góra
501 541 503

Jakby ktoś nie wiedział gdzie to jest, to zakład stoi na terenie byłej jednostki wojskowej pod jeleniami ( Podchorążych / Kadetów ). Niedaleko Kolegium Karkonoskiego. Są tam dwa warsztaty. Jeden jest jednocześnie bazą dla autobusów Krycha Wóz ( taki duży ) to trzeba szukać za płotem takiego małego.

A teraz najważniejsze: :arrow: Za 40zł podłączyli mojego HC RD pod komputer i wszystko się komunikowało jak należy :!: Wspaniała alternatywa dla autoryzowanej drożyzny :twisted: ( wyciągłem bezpiecznik od AirBag i zapaliła mi się oczywiście kontrolka )

Jakby ktoś się zastanawiał nad dłubaniem przy aucie na chybił-trafił ( jak to większość zakładów robi ) to polecam wpierw diagnozę. Przy okazji oni tam lubią takie egzotyczne tematy ( ameryka, japonia ). Szkopów tam jeszcze nie widziałem:)
Samochód: nie posiadam/inny (2002) || galeria: viewtopic.php?f=22&t=4503
Podpis: BYŁ: HC RD 2.0 ~ ~ BYŁ: HC RD2 2.0
minciu (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez pvloo 21 kwi 2009, 21:29

Witam
Ja z drugiej strony - szukam dobrego mechanika mającego pojęcie o wymianie rozrządu (razem z łańcuchem) w hc, z okolic Żywca lub Bielska-Białej.

A jeśli ktoś ma wieści na temat jakości w ASO Hyudai w bielsku prosze o kontakt.

Pozdrawiam
pvloo

Re: Re: Polecane warsztaty

Postprzez JawoR 22 kwi 2009, 01:25

corsaire77 napisał(a):Wszelkie sprawy związane z każdym rodzajem szyberdachu.

tel. 22 814 12 60
Warszawa, Gersona 19

Ciężko się umówić (dwa tygodnie czekania); jest to dwóch fachowców, którzy oprócz swojej działalności naprawiają dachy, z którymi nie radzą sobie ASO, jak również szkolą pracowników w naprawie tychże.

-----------------------------

Wszystkie skrzynie automatyczne. Regeneracja, obsługa, naprawy - zakład o wysokiej renomie. Robią też manualne, gdyż i takie tam podjeżdżały.

http://samko.pl/trans.php" target="_blank

http://stacjaobslugi.pl/" target="_blank
Serwis obok mnie, wszelka diagnostyka na miejscu, możliwość doboru różnych części z bazy danych. Dość wysokie ceny robocizny. Polecam do spraw w stylu hamulce, zawieszenie, etc. Przez pięć lat na bieżąco robiłem tam Civika.

Sitnik ostatnio jakoś się nie wykazał, stąd polecam - jak chyba jedna z Pań na forum - do drobnych bieżących spraw. Rzeczy elektryczne i tak zlecają zakładowi obok, poza tym nie ma wielu urządzeń diagnostycznych.

EDIT: rozmawiałem ze znajomym - w Reno Car odebrał auto z przerysowanym prawym bokiem...

EDIT2: z Reno Car jestem bardzo zadowolony, dzięki ich znajomości samochodu zaoszcządziłem sporo $

Witam,
Corsaire rozmawiałem z szefem Renocar. Wiesz jak naprawiali Twojego?
Moje auto i Twoje były na podnośnikach i porównywali jak to wygląda u Ciebie po dzwonie i u mnie.
Także chłopaki wciąż się uczą o HC, ale najważniejsze, że mają chęć.
Co do części to jednak ceny mają dużo wyższe niż samemu można je załatwić.
Są solidni, przykladają się, nie naciągają klienta, jednak o wszelkich tuningowych przeróbkach nie mają dużego pojęcia, trzeba ich czasami nakierunkować.

Pozdrawiam
JawoR
Samochód: HC GK F/L 2.7 24V v6 (2005) || galeria: viewtopic.php?f=23&t=929&start=195
JawoR

Postprzez corsaire77 23 kwi 2009, 06:27

O rany, to w wyniku porównania pomalują mi go na żółto ;)

Tak, a części do ja im wczoraj musiałem zamawiać, bo ściągnęli lampy i zderzak do 2004 :) Części ściągnąłem w końcu z dużego sklepu w Nowym Tomyślu, są też na allegro. Pannica poszła osobiście do magazynu i oglądała, więc mam nadzieję, że się nie walną tym razem.

Na szczęście to, co robiłem w Renocar, to pasek i napinacz - silnik V6 znali już dobrze z SantaFe. Inni chcieli mi pompę wymieniać.

I tak w Renocar znacznie lepiej sobie radzą niż inny dealer, IFAMEX z Wawelskiej. Tamci oddają grubsze naprawy do firmy lakierniczej Marimex, a ci to już szkoda słów, jeśli chodzi o wiedzę.
corsaire77

Postprzez JawoR 23 kwi 2009, 21:00

corsaire77 napisał(a):O rany, to w wyniku porównania pomalują mi go na żółto ;)

Tak, a części do ja im wczoraj musiałem zamawiać, bo ściągnęli lampy i zderzak do 2004 :) Części ściągnąłem w końcu z dużego sklepu w Nowym Tomyślu, są też na allegro. Pannica poszła osobiście do magazynu i oglądała, więc mam nadzieję, że się nie walną tym razem.

Na szczęście to, co robiłem w Renocar, to pasek i napinacz - silnik V6 znali już dobrze z SantaFe. Inni chcieli mi pompę wymieniać.

I tak w Renocar znacznie lepiej sobie radzą niż inny dealer, IFAMEX z Wawelskiej. Tamci oddają grubsze naprawy do firmy lakierniczej Marimex, a ci to już szkoda słów, jeśli chodzi o wiedzę.

Witam,
wspominali, że jaką niespodziankę Tobie przyszykują :D

Jak laska to oglądała, to pewnie dostaniesz lampy od RD.

Budowę silnika faktycznie znają, ale charakterystyki jego pracy już nie bardzo, tzn. nie potrafili mi pomóc z przepływomierzem jeśli w kompie nie ma błędów.

Co do lakierowania, to zrobili super robotę. Zderzak przedni wygląda świetnie!

Pozdrawiam
JawoR
JawoR

Postprzez Radamanthys 23 cze 2009, 13:09

Grzechoo napisał(a):Targówek:
- mechanik na ulicy Gniazdowskiej 2B robiłem u niego rozrząd, klocki i tarcze hamulcowe, wymieniałem filtry, olej i parę innych [zÂłe]ółek. Gostek zna się na rzeczy i nie zdziera, tel. 501-150-129 gostek nazywa się Artur

O tak ja takze polecam robie u niego GK i SLK fachowiec pelna geba !!! POLECAM !
Radamanthys

Postprzez wiolka 13 lip 2009, 10:13

Ja ze swojej strony mogę w 100% NIE POLECIĆ !!! warsztaty:
Michał Sitnik ul. Krasińskiego 41 B, twierdzą, że wymienili mi uszczelniacze, gumy w tłoczku, bo grzało się koło (dałam swoje oryginalne części) no i problem dalej jest. I jeszcze inne sytuacje też miałam, ale to szkoda pisać.
Feu Vert Warszawa – Ochota Al. Jerozolimskie 152, c.d. grzania się już obu kół pojechałam raz w sumie coś poczyścił, ale nie chciało im się pracować. Po tygodniu wróciłam znowu żeby zrobili, za co zapłaciłam uśmiechnęli się, bo wiedzieli, że wrócę (dla nich spieszenie komuś czegoś świadomie jest śmieszne!). Znowu zaczął czyścić koło nadal nie kręciło się tak jak powinno godzinę stał i myślał cały serwis, w czym jest problem doszli do wniosku, że regeneracja tłoczka i wymiana uszczelniaczy i gum, które wymienił serwis wyżej, ale dopiero za kilka dni, bo nie mają czasu w sumie się im nie dziwie godzinę zmarnowali ciężko pracując i myśląc, w czym jest problem.
Odpowietrzałam też tam hamulce zrobił to od przedniego koła potem tył z tego, co wiem zasada jest wręcz na odwrót, więc zapytałam, czemu tak robi to odpowiedział, że tak się robiło w starych samochodach, pomyślałam aha, czyli moje 12 letnie autko jest nowe heheh, to stwierdził, że mam ABS i tak się robi, więc grzecznie zapytałam gdzie mam ABS to pokazuje mi przegub, który założył mi mechanik wyżej, bo nie miał od autka bez ABS-u. A co wy na taką odpowiedź mechanika? (Myślę, że najlepiej powinien być serwisantem zapalniczek jednorazowych)
Podpis: Pozdrawiam
wiolka

Postprzez Radamanthys 13 lip 2009, 14:04

wiolka napisał(a):Ja ze swojej strony mogę w 100% NIE POLECIĆ !!! warsztaty:
Michał Sitnik ul. Krasińskiego 41 B, twierdzą, że wymienili mi uszczelniacze, gumy w tłoczku, bo grzało się koło (dałam swoje oryginalne części) no i problem dalej jest. I jeszcze inne sytuacje też miałam, ale to szkoda pisać.

No co ty ?? Sitnik niemozliwe !! Szok, chyba mieli gorszy dzien albo zarcik sobie z klienta zrobili, w zyciu nie bylo z nimi problemu, fachowcy w kazdym calu i stary Sitnik i mlody :)
Radamanthys

Postprzez wiolka 13 lip 2009, 14:56

To chyba za każdym razem nie był ich dzień lub dobre z nich żartownisie!
Wymienienie przegubu od autka z ABS-em i nie poinformowanie o tym klienta jakoś mnie nie bawi, bo wydałam na to kasę nie potrzebnie, bo poszły mi wtedy łożyska, które wcześniej założył mi pan z broda na ul. Młodzieńczej. Już dwa razy wyjechałam z cieńszym portfelem od Sitnika i nierozwiązanym problemem. Nie przeczę wiedze mają, ale jakoś nie udało im się mi nigdy pomóc.
wiolka

Postprzez Radamanthys 13 lip 2009, 15:49

Faktycznie kiepsko :/ naszczescie maja konkurencje na rynku i nie jestesmy zmuszeni jezdzic tylko do niego :D
Radamanthys

Postprzez corsaire77 14 lip 2009, 13:03

Co do Sitnika - odpuściłem. Raz miałem niedokręconą poduszkę silnika, co zresztą podejrzewałem, a zdiagnozowali, że najprawdopodobnie płyta konwertera :) Poza tym to dobry serwis do prostych rzeczy - oleje, klocki, etc. Do większych spraw nie mają sprzętu diagnostycznego.
corsaire77

Postprzez JawoR 19 lip 2009, 14:42

Witam,
moim zdaniem najlepszy serwis Hyundaia w Warszawie to Renocar na ul. Zawodzie 13. Argumenty za:
1) Samochód można zostawić 24h i tak samo odebrać (zawsze jest stróż, który przyjmie i odda auto),
2) Ceny w pełni do negocjacji, jak trzeba to nawet sami wyszukają coś nietypowego na allegro. Nie ma problemu też ze sprowadzeniem do Tiburonów,
3) Sądząc po zwiększającej się ilości HC na parkingu, to nie tylko moje zdanie,
4) Jeśli są jakieś reklamacje to nie ma problemu z ich uwzględnieniem,
5) Nie ograniczają się jedynie to wymiany według schematów ale również bawili się w moje tuningowe zachcianki,

Jedyny minus to, że mają naprawdę dużo pracy i trzeba ich przycisnąć czy naprawdę są w stanie zabrać się za auto tego dnia co im zostawiamy, bo może się okazać, że kilka dni auto będzie stało na placu, zanim ruszy na podnośnik,

Kolejny serwis w Warszawie godny polecenia:
Auto-Serwice Al. Prymasa Tysiąclecia 40 (zaraz za myjnią).
1) Naprawią, napełnią klimę (nie tylko wymiana części, ale ich regeneracja)
2) Tak jak renocar nie ograniczają się jedynie do wymiany, lecz naprawiają lub szukają rozwiązań aby było dobrze i tanio - naprawdę dobry warsztat do nietypowych napraw,

NIE POLECAM WAWER SERWICE na ul. Wąbrzeskiej 5. Powody:
1) Moim autem urządzali sobie rajdy po Wawie i rozbili mi zderzak do czego nie chcieli się przyznać,
2) Mojemu koledze jak wymienili chłodnicę, to twierdzili, że jest ona produkcji japońskiej, okazało się, że jest chińska, po jakimś czasie wszystko zaczęło się gotować i okazało się, że założyli stary korek, a do nowej chłodnicy korek jest nie do kupienia. Teraz Auto-Serwice musi po nich poprawiać.

Skoro nas jest tak dużo w Wawie, to może trzeba pomyśleć aby wynegocjować jakąś zniżkę dla klubowiczów w kilku warsztatach i lojalnie tylko tam jeździć. Wtedy z naprawy na naprawę byliby lepsi, bo mieliby więcej doświadczenia.

Pozdrawiam
JawoR

Pozdrawiam
JawoR
JawoR

Postprzez wiolka 20 lip 2009, 08:50

JawoR Jestem jak najbardziej za wytyczeniem kilku warsztatów i zniżkami oczywiście :mrgreen:
wiolka

Postprzez JawoR 20 lip 2009, 19:08

wiolka napisał(a):JawoR Jestem jak najbardziej za wytyczeniem kilku warsztatów i zniżkami oczywiście :mrgreen:

Witam,
będę u nich w tym tygodniu, to pogadam. W Autoserwice myślę, że bez problemu załątwię ok. 20% na warsztat i myjnię.

W Renocar ponegocjuję.

Pozdrawiam
JawoR
JawoR

Postprzez JawoR 25 lip 2009, 08:41

wiolka napisał(a):JawoR Jestem jak najbardziej za wytyczeniem kilku warsztatów i zniżkami oczywiście :mrgreen:

Witam,
zgodnie z obietnicą;

zniżki w RENOCAR dla HCC, więcej w poniższym poście:

http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewtopic.php?f=5&t=2885

Pozdrawiam
JawoR
JawoR

Postprzez Bobi 3 sie 2009, 17:22

Witam, czy moglby mi ktos polecic dobry warsztat w ktorym zaplanuja i wyremontuja mi silnik za rozsadna cene i oczywiscie dobrze :) Miejsce - kraków.
Bobi

Następna strona

Powrót do Inne techniczne