Sportowy wydech - metaliczne brzęczenie

Wszystkie inne techniczne, które nie zaliczają się do powyższych działów.

Postprzez Defflingeru 15 kwi 2016, 14:52

Hej :)

Może ktoś z was będzie miał jakiś pomysł co z tym fantem zrobić... :)

Zacznę od tego co mam wsadzone do auta.
Kolektor 4-2-1 Turbo-works
Sportowy dedykowany układ wydechowy firmy Turbo-works
Obrazek
Na końcu dwa owalne, sportowe tłumiki Ulter'a
Obrazek
Dodam jeszcze, że nie ma katalizatora.

Czyli cały układ wygląda tak :
Kolektor - rura - środkowy tłumik - rura - tłumiki

Teraz na czym polega mój problem ?

Problem polega na tym, że przy wkręcaniu auta na obroty (przy około 2800 do 3100 rpm) pojawia się metaliczne brzęczenie z tłumików ultera.(to samo zresztą było z oryginalnymi tłumikami, które był w zestawie)

Byłem na sprawdzaniu czy wydech nie wpada w rezonans, albo czy tłumiki nie są uszkodzone, ale wszystko jest ok.
Moja teoria jest taka, że przy obecnym środkowym tłumiki, spaliny są za mało "hamowane" i uderzają w końcowe tłumiki powodując brzęczenie.

1) Tak więc czy zamontowanie większego środkowego zamiast oryginalnego np. firmy Magnaflow (na dole link) załatwi sprawę ?
Obrazek
2) Druga opcja to w miejscu gdzie był kat, wspawać np. strumiennicę (ale mam wrażenie, że ona nic nie pomoże, a tylko pogorszy)

3) Ewentualnie zostawić oryginalny środkowy i w miejscu kata dać jakiś mniejszy środkowy.

Mam nadzieję, że ktoś z was ma jakieś większe doświadczenie z wydechami i mi pomoże :)

Aktualnie dźwięk z tłumików jest super, mruczy, głośność ok, tylko te brzęczenie doprowadza mnie do szału :cry:

Z góry dziękuję za propozycję, bo aktualnie w wydech łącznie zainwestowałem ponad 2500 zł :D

Aha, wiadomo nie chce wsadzać nic komorowego, bo nie po to poszerzałem wydech, żeby go teraz blokować :D
Ostatnio edytowano 15 kwi 2016, 15:15 przez Defflingeru, łącznie edytowano 1 raz
Defflingeru (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Sportowy wydech - metaliczne brzęczenie

Postprzez TeddyBear 15 kwi 2016, 15:11

Defflingeru napisał:
Problem polega na tym, że przy wkręcaniu auta na obroty (przy około 2800 do 31000 rpm) pojawia się metaliczne brzęczenie z tłumików ultera.

No no :P Chciałbym to usłyszeć ;) :D

A co do rozwiązania to ja bym się zastanowił nad opcją nr1. Też uważam że strumienica może nic nie dać.

Pzdr
Samochód: HC GK 2.0 16V (2002)
TeddyBear

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Defflingeru 15 kwi 2016, 15:14

Oj, jedno 0 za dużo :D

No to już jest jeden głos na opcję nr. 1 :D

Aczkolwiek poczekam na Wasze rady/sugestie/opinie do końca miesiąca.
Wtedy zadecyduje i dam znać czy pomogło.
Defflingeru (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez quamello123 16 kwi 2016, 21:33

Mało danych nawet rysunku nie podałeś mogłeś się postarać;) Dziwię się że ulter robił ci układ na miejscu i im nie zwróciłeś na to uwagi. Pewnie na zimnym silniku doznania są o wiele bardziej odczuwalne dla ucha ;) Wspawanie czegokolwiek i powiększenie objętości układu na odcinku kolektor- tłumiki powinno ci pomóc. Dobrym rozwiązaniem byłoby wspawanie tuż za środkowym rozdzielacza i już od tego odcinka poprowadzić osobne orurowanie do końcowych. Są jeszcze inne rozwiązania lecz bardziej kosztowne 64mm :D . Staraj się by od środkowego do końcowego odcinki były jednakowej długości pomoże to dobrze rozłożyć odbiór spalin lub wyregulować to przegrodą na trójniku ale to high lvl.
Samochód: HC GK 2.7 24V v6 (2003) ||
quamello123

Otrzymał podziękowań: 21 razy

Powrót do Inne techniczne