Kompletny zestaw wydechowy 2,5"

Zawieszenie, silnik, dolot, wydech - kwintesencja tuningu.

Postprzez quamello123 20 mar 2017, 18:30

Oczywiście będzie taka możliwość. Wydech jest wykonany solidnie i z dużą precyzją. Doprowadzenia rur gięcia są wykonane na giętarce trzpieniowej cnc a więc spawy są ograniczone do minimum by nie ingerować w strukturę stali. Tłumiki końcowe prawdopodobnie dostępne będą w okolicach czerwca. Co do kolektorów wzornik będzie pod koniec kwietnia.
Samochód: HC GK 2.7 24V v6 (2003) ||
quamello123

Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez Paweł 20 mar 2017, 20:54

W takim razie z dużym zaciekawieniem będę dalej śledził temat i życzę powodzenia w dalszej realizacji projektu.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
Paweł

Postprzez kleczaj 24 mar 2017, 14:15

Również czekam na komplecik i opinie innych forumowiczów :)
Samochód: HC GK F/L2 2.7 24V v6 (2007) || galeria: viewtopic.php?f=23&t=13782
Podpis: Obrazek
kleczaj

Postprzez panmistrz 24 mar 2017, 15:29

Miałem zamawiać ten kolektor do 2.7 z allegro za 850zł ale widzę że planujesz robić swój więc czekam z niecierpliwością na rozwój sytuacji, wezmę ten środkowy razem z kolektorem jak będzie już dostępny :)
Samochód: HC GK F/L2 2.7 24V v6 (2007) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 23&t=13692
Podpis: Zapraszam do polubienia mojej strony :)
http://www.facebook.com/KondiGarage
panmistrz

Otrzymał podziękowań: 10 razy
opcje: , www

Postprzez quamello123 6 kwi 2017, 18:11

Mały upgrade. Postanowiłem pójść o krok dalej i dokonałem zakupu giętarki trzpieniowej. Usprawni ona w dużym stopniu produkcję układów wydechowych i polepszy ich jakość. W niedługim czasie również pojawi się możliwość montażu układu w moim warsztacie! Celem jest uzyskanie najwyższej jakości i zmniejszenie kosztów produkcji oraz skrócenie czasu realizacji zamówienia(co było do tej pory największym moim zmartwieniem). Na dzień dzisiejszy odcinek środkowy z stali niepolerowanej kosztuję 670zł z wysyłką, stal polerowana to koszt 700zł z wysyłką. Ceny może uległy zmianie lecz proszę się nie zrażać za najwyższą jakość jest ona dalej atrakcyjna . Mogę również dodać iż firm dysponujących giętarką trzpieniową do produkcji układów wydechowych w Polsce jest bardzo mało, mogę zaryzykować nawet z twierdzeniem ,że na palcach obu rąk mógłbym je zliczyć. Dzięki tej modernizacji jestem w stanie przyśpieszyć prace nad dalszymi etapami tego projektu i nie tylko ;) Niebawem kolejna odsłona :)
quamello123

Postprzez quamello123 8 maja 2017, 18:42

Trochę czasu już zleciało więc opiszę jak sytuacja. Temat zamknięty kolektorów do v6 lecz planuję produkcję po zakupię materiału by mieć jak ruszyć. Co do wersji dla 2.0 wykonałem wzornik i szukam lokalnego posiadacza cupety ,który by chciał przetestować owe cudo. Najlepiej by chętny chciał już owe cudo zachować dla siebie ;D Będzie to bardzo atrakcyjna cena, po kosztach. Piszę lokalny ponieważ chcę zamontować go u siebie w warsztacie. Więc gdyby ktoś miał ochotę pomóc mi w tym projekcie proszę o pw. ;) Operacji chciałbym dokonać na przełomie czerwca/lipca lub później. Muszę niestety do tego czasu uporać się z problemami związanymi z przebudową warsztatu dlatego bliżej nie jest mi znany termin. Z innych ciekawych jeszcze informacji wybrałem dostawcę końcówek do końcowych tłumików. Jest to Polska firma BUZZER. Ofertę mają naprawdę bogatą a ich produkty są krótko mówiąc jedwabiste ;) Są drogie nie ma co ukrywać. Ale już miałem w rękach te, które większość osób montuje za miskę ryżu i o dziwo z daleka jeszcze jakoś to wygląda , to z bliska czar pryska. Do stali też czegoś dodają i boję się że na zdrowie mi to nie wyjdzie :D Na samym końcu chcę również poinformować , że udało się uzyskać brzmienie całego układu coś ala "ARK". Piszę tak bo dźwięki nieco się różnią ale czy to na plus sami ocenicie ;) Również podziękowania dla forumowicza Rutek! Bez jego pomocy ten efekt byłby raczej trudny do uzyskania. Dla tej technologii niestety suche wzory to jedno a rzeczywistość zupełnie co innego. Jak tylko uda mi się ogarnąć kilka rzeczy zamieszczę filmik i zdjęcia. Pozdrawiam wszystkich.
quamello123

Poprzednia strona

Powrót do Mechaniczny