Wydech Ark. RARYTAS ;)

Zawieszenie, silnik, dolot, wydech - kwintesencja tuningu.

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Rutek 12 lut 2011, 19:25

Witam.
Po 11 miesięcznym oczekiwaniu w końcu wysłano do mnie paczkę ze stanów z wydechem Ark;) Mam już numer paczki, dostanę ją za około miesiąc gdyż paczka płynie a nie leci. I tak o to minie rok od złożenia zamówienia i zapłaty za ten wydech;/ mam jednak nadzieję że warto było czekać ;) w pełni szcześliwy będę jak otworze paczkę i wszystko będzie ok ;) na razie czekam. Po za niesamowitym wyglądem i brzmieniem wydech ten daje co najmniej 12hp bez zmiany mapy, ze zmianą ponad 20 ;). Nizej kilka foto owego wydechu ;) nie mogę się już doczekać!!!!

Update będzie jak przyjdzie wydech ;) wrzucę nowe zdjęcia i jakiś filmik. Tymczasem trzymajcie kciuki, aby paczka była kompletna ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Samochód: HC GK 2.0 16V
Podpis: Każda wydana złotówka na samochód to dobrze wydana złotówka;)
Rutek

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Perez85 12 lut 2011, 19:37

no to trzymamy kciuki :)
Samochód: HC RD2 1.6 16V (2001) || galeria: viewtopic.php?f=22&t=2631
Podpis: “Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno" - Sir Stirling Moss
Perez85 (Klubowicz)
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 28 razy

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez waco 12 lut 2011, 21:49

To jeszcze to by się przydało :)
Obrazek

Dobrze że do Polski przez ocean płyną takie rzeczy, czekam na kolejny filmik jak to brzmi :)
powodzenia!
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2002)
Podpis: Obrazek
Driving is believing
waco

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Rutek 12 lut 2011, 21:55

mam kolektor 4-2-1 ze stali nierdzewnej wraz z kolektorem sportowym ale nie od ark ale seoulfulracing. Myślę że jakość jest porównywalna.

Płyną płyną ale pod warunkiem że sam sobie załatwisz transport. Oni liczyli sobie za wysyłkę do Polski ponad $400. Fakt faktem samolotem i w kilka dni, ale tak mi sie nie spieszy. Poprzez Polamer załatwiłem wysyłkę morską za $50. Korzystam z ich usługi już 2 raz. Samolotem by człowiek zbankrutował
Rutek

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez waco 12 lut 2011, 22:36

Ale i tak czekałeś 11 miesięcy? Masakra, tyle czasu trwało zanim paczka do Polameru dotarła, czy wysyłka ze Stanów im tyle zajęła
Driving is believing
waco

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez yankees86 13 lut 2011, 00:30

coś pięknego fajny bajerek bedziesz mial

a tu filmik jak to bedzie mniej wiecej brzmialo:

http://www.arkspeedracing.com/Hyundai_T ... 0-303g.htm

http://www.youtube.com/watch?v=zGTDSkfq ... dded#at=34
Samochód: HC RD 2.0 16V (1997) || galeria: viewtopic.php?f=21&t=3301
"Samochody są na benzynę. Na oleju napędowym jeżdżą traktory i ciężarówki. A na gazie obiad się gotuje. Tyle w tym temacie..."
yankees86

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Pusia 13 lut 2011, 01:04

W pierwszej chwili myślałam, ze to cudo na sprzedaż ... :P

Gratulacje i trzymam kciuki !
Samochód: HC GK 2.7 24V v6 (2004)

کرسکتے ہیں
Pusia

Re: Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Rutek 13 lut 2011, 13:54

waco napisał(a):Ale i tak czekałeś 11 miesięcy? Masakra, tyle czasu trwało zanim paczka do Polameru dotarła, czy wysyłka ze Stanów im tyle zajęła

wydech zamawiałem w lutym w zeszłym roku i wtedy tez za niego z góry zapłaciłem ;) po kilku dniach okazało się ze ten wydech Ark co zamówiłem nie jest już produkowany, gdyż firma Ark opracowuje nowy system wydechowy i będzie dostępny dopiero na wiosnę 2010. Gościu z importshark chciał oddać mi kasę ale potem znowu koszty przelewu, inny przelicznik dolara i bym był stratny z 200zł wiec mowie żeby te pieniądze trzymał i że wyśle mi nowy wydech na wiosnę kwiecień-maj. On ze swojej strony zapewnił że cena za wydech będzię taka sama i ewentualną różnice on dopłaci. Spodobało mi się to.

Odezwałem się na wiosnę, jak tam sprawa. On mi odpisuje ze bardzo mnie przeprasza ale wydech będzie na lato lipiec-sierpien ;) juz sie zdenerwowałem i zacząłem szukać informacji bezpośrednio od producenta czyli Ark czy aby mnie nie oszukuje. Faktycznie okazało się ze jeszcze wydechu nie ma i cały czas pracują nad prototypem. Uspokoiłem się, ale mimo to byłem bardzo zły. Odzywam się latem. DOstaje odpowiedz :będzie na JESIEŃ! no myślałem że padnę! Sprawę już jednak śledziłem na NT gdyż firma Ark założyła topic na temat produkcji tego wydechu. Wysyłali zdjecia itp. Byłem zmuszony dalej czekać. Amerykańce tez już zaczęli się nie cierpliwić bo podobno tamten stary system wydechowy robił furorę i nikt nie wiedział co teraz polepszą.

W listopadzie ruszyła w końcu 1 grupa "przed zamawaiających" tzn osoby które z góry zapłacą i będą czekać z miesiąc ale za to mają wydech po cenie $900 a nie $1300. Myślałem ze gościu z importshark który ma moją kasę wpłacił już te $900 i ze wydech dostane w grudniu. Okazało się ze nie. Podejrzewam ze moja kasę wydał na inne wydatki i potem ciezko było mu wykolowac te $900. Zgłosilem do moderatora NT tą sprawę gdyż nawet IS sie do mnie nie odzywali. w grudniu ruszyła 2 grupa kupujących i wtedy gościu z IS juz zakupil wydech. WYdech przyszedł w połowie stycznia i wysłał go do chicago na mój adres polameru. Polamer wysłał paczkę do mnie tydzien temu, Myślę że na początku marca otrzymam paczkę ;) i tak o to wygląda ta historia z tym wydechem . Myślałem momentami ze mogę się już pożegnać z kasą....
Rutek

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Szachi87 13 lut 2011, 14:00

co to za patent z tymi dwiema dodatkowymi komorami przy tłumikach? Tak na chłopski rozum to wzbogacają walory dźwiękowe ale utrudniają przepływ spalin?
Samochód: nie posiadam/inny (3502)
Szachi87 (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 149 razy

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Rutek 13 lut 2011, 14:06

http://www.arkperformance.com/SearchResults.asp?Cat=13 tu jest opis tego patentu. Między innymi tym właśnie się różni od innych wydechów. Te rezonatory tak jak napisałeś wzbogacają walory dźwiękowe, przy jednoczesnym ściszeniu wydechu gdyż bez tego byłby mega głośny.

W starych systemach wydechowych były stosowane tzw silencery które ściszały wydech ale właśnie utrudniały przepływ spalin przez co wydech dawał mniejszą moc. Tutaj te rezonatory nie stanowią przeszkody dla spalin ;)

w linku tym jest opis i filmik porównujący prace z rezonatorami i bez

http://www.youtube.com/watch?v=Uba7dIqz ... ded#at=181 tu jest link do tego

ps. czy moja wyczerpująca odpowiedz dla WACO jest wyświetlana??bo dziwnie mi sie komputer zachował przy jej wysłaniu. chyba za długa
Rutek

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez waco 13 lut 2011, 15:08

Jest :) Współczuje w takim razie nieciekawych przeżyć, z drugiej strony masz się czym cieszyć bo będziesz pewnie jednym z pierwszych właścicieli takiego wydechu w Europie, o ile nie pierwszym. Może powinieneś zamawiać prosto od ARK, ale pewnie i tak niewiele wcześniej byś go dostał, teraz trzymamy kciuki żeby dotarł cały :)

Dobrze wiedzieć że jest taka firma jak Polamer, z tego co piszesz można wnioskować że nie ma z nimi żadnego problemu, a mają swój punkt w Warszawie, więc może się to przydać na przyszłość.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) I oby już bez niespodzianek wydech dotarł pod auto :)
Driving is believing
waco

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez lorence 15 lut 2011, 21:48

wydech naprawdę RARYTAS kilka nowych fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rutek ale chyba coś Ci umknęło "The buyer is responsible for the applicable import duty and local tax"
ciekawe ile tego w sumie będzie ... :?
Samochód: nie posiadam/inny (2007)
lorence

Otrzymał podziękowań: 31 razy

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez bomax 15 lut 2011, 22:42

Jak już przyjdzie to nagraj jak charczy i wrzuć gdzieś do ściągnięcia -
- oprócz koszulek, smyczy, filmów, będzie również " Klubowy dzwonek na komórkę " - przyda się wszystkim na Zlocie :mrgreen:
bomax

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Rutek 15 lut 2011, 22:56

lorence napisał(a):Rutek ale chyba coś Ci umknęło "The buyer is responsible for the applicable import duty and local tax"
ciekawe ile tego w sumie będzie ... :?

nie nic nie umknęło ;) wiem że będę musiał jeszcze zapłacić cło i 23%Vat ale są pewne myki o których nie wypada pisac ;)
Rutek

Postprzez Rutek 15 lut 2011, 22:57

bomax napisał(a):Jak już przyjdzie to nagraj jak charczy i wrzuć gdzieś do ściągnięcia -
- oprócz koszulek, smyczy, filmów, będzie również " Klubowy dzwonek na komórkę " - przyda się wszystkim na Zlocie :mrgreen:

heheh ok. Na pewno coś się nagra i wrzucę;)
Rutek

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Szachi87 16 lut 2011, 08:40

no trzeba przyznać że bardzo fajna zabawka, jak to genesis'sie wygląda to już w ogóle :surprised: > http://www.youtube.com/watch?v=4wNuEAwnjfg
Samochód: nie posiadam/inny (3502)
Szachi87 (Moderator)

Otrzymał podziękowań: 149 razy

PostTen post został usunięty przez Szachi87 28 mar 2011, 10:16.
Powód: x2

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Rutek 22 lut 2011, 17:31

nooo naprawdę grubo, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma ;)

do wyboru miałem 2 końcówki wydechu burn tip i tecno. Wybrałem burn. Jest taka bardziej jakby to powiedzieć "poważna";) tecno już trochę taka bajkowa. Jak wasza opinia?
Obrazek

Polamer poinformował mnie że przewidywany termin dostawy do magazynu w WWA to 4 marca a wiec niedługo ;)
Rutek

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez waco 22 lut 2011, 17:36

no nie, dla mnie bezapelacyjnie Burnt Tip, trochę kiczowato wygląda ta tecno
Driving is believing
waco

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez elmer 22 lut 2011, 21:22

i dobrze wybrałeś!!! Tecno wygląda trochę jak produkt tesco do golfa :P
Samochód: nie posiadam/inny (2006) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... czerwoniak
Podpis: Sky is the limit.
elmer

Otrzymał podziękowań: 10 razy

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez rufuz 23 lut 2011, 17:32

Ja jestem pewien, ze będzie ryczał jak bokserek subaru lub "dwunastka" ferrari :D
Samochód: nie posiadam/inny (2000)
Podpis: był Hyundai Elantra J2 2000, 2.0 DOHC (GTX by ChMS)
rufuz

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Rutek 23 lut 2011, 19:45

heheheh oby Panowie. Chociaż Ci w stanach naprawdę się podniecaja dźwiękiem więc chyba ładnie będzie brzmiał;)
Rutek

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez elmer 23 lut 2011, 19:49

na YT te wydechy mają naprawdę ładne brzmienie ... dają charakterystyczny gang a nie jakieś pierdzenie jak Ulter :/
Samochód: nie posiadam/inny (2006) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... czerwoniak
Podpis: Sky is the limit.
elmer

Otrzymał podziękowań: 10 razy

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Rutek 21 mar 2011, 18:17

Paczka dopiero w Warszawie. Miałem nadzieje, że paczka przejdzie bokiem przez urząd celny ale niestety została wzięta pod lupę. W piątek wysłałem formularze z upoważnieniem i zgodą na oclenie paczki. 300zł pójdzie niestety w zapomnienie. Sądzę że pod koniec tygodnia będę już walczył w garażu i montował te cudo. Palnik w razie czego przygotowany, w najgorszym wypadku uporam się ze śrubami kątówką. Zestaw zawiera wszystkie elementy montażowe tj śruby i uszczelki. Przynajmniej powinien zawierać.
Rutek

Wydech Ark. RARYTAS ;)

Postprzez Pusia 21 mar 2011, 22:37

Rutek napisał(a):Paczka dopiero w Warszawie

jaka szkoda, że to nie paczka dla mnie, ale z chęcią ją odbiorę ;) ... Zazdroszczę cudeńka !

:twisted:
Samochód: HC GK 2.7 24V v6 (2004)

کرسکتے ہیں
Pusia

Następna strona

Powrót do Mechaniczny