Tablet Nexus 2013 w Genesis Coupe

Wszystko co związane jest z nagłośnieniem w Coupejce.

Postprzez fidel 13 wrz 2016, 16:42

witam,
czy miał ktoś kontakt z kamerami cofania po wifi działające? tzn model który przesyła bezpośrednio sygnał od kamery do tabletu, bez ponownego przerabiania sygnału na RCA. Moje pytanie brzmi czy jednocześnie można korzystać z intrernetu na tablecie po wifi + kamera cofania? czy po prostu łącząc się z wifi kamery jest na stałe sparowane z kamerą i nie można z niczym więcej się jednocześnie połączyć?

zdjecie przykładowe zestawu

[..edit]
doczytałem miedzy wierszami u wujka googla ze nie mozna jednoczesnie korzystac w tego typu urządzeń z kamery i internetu po wifi... a więc albo jedno, albo drugie.

[..edit]
inne zatem pytania:
czy ma ktoś założonego graberra easycap albo UVC i sparowaną kamere pod tableta Nexus 2013?? najlepiej także z softem Timur'a v4? bo nie wiem jaki model może spasować i jaka kamera.. wiem tylko że to ma być analog.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Samochód: Genesis Coupe 2.0T (2012) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 25&t=14009
fidel

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez fidel 17 wrz 2016, 19:43

ok, bo poczyniłem male kroki i... tak:
z softem timura zadziała tylko graber na stk1160+ saa7115, którego nigdzie nie znalazłem są dostepne z saa7113 który podobno nie działa, a druga kwestia to kamera, musi byc o odp. rozdzielczości... wiec sobie odpusciłem.

moje rozwiązanie działające to graber UTV007 - tylko ten zadziała z Nexus 7 2013+ eascycap viewer + dowolna kamera z wyjsciem s-video.

tylko potrzebuje teraz profil do taskera lub automateit by apka włączała się wraz z sygnałem i wyłączała po zaniknieciu sygnału z kamery.... ktoś pomoże? bo nie znam sie na tych apkach.
Samochód: Genesis Coupe 2.0T (2012) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 25&t=14009
fidel

Postprzez fidel 18 wrz 2016, 22:41

ok... etap dalej
db się prowadzi rozmowę ze sobą :D
etap z taskerem zostawiam na później bo może być nie potrzebny, a dwa z tego co się zorientowałem nie do wykonania na tym etapie.

a więc kamera działa ale wszystko ręcznie trzeba włączyć.

a więc padło na przekaźnik12V samochodowy 4 pinowy.
ściągnąć osłonke z kabla USB pomiędzy hub/graber UVC, wydobyć czerwony przewód i rozciąć, potem zlutować z przekaźnikiem
30 = +5V od strony huba
85 = masa auta
86 = +12V z światła wstecznego/przy skrzyni biegów
87 = +5V od strony grabbera UVC

może ktoś potwierdzić że db myśle z podpięciem przekaźnika?? po wrzuceniu wstecznego 86 nastąpi zwarcie linii 30-87 czyli dopływ napięcia do grabbera UVC i pojawi się sygnał z kamery na tablecie?? tak?
fidel

Postprzez Dymek 21 wrz 2016, 14:45

wybacz dla mnie to czarna magia o czym piszesz :D
Samochód: HC RD 1.6 16V (1999) || galeria: viewtopic.php?f=21&t=13001
Podpis: WRC - Warcy Rycy Cescy - tak w skórcie o moim Hultajku xD
Dymek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Tablet Nexus 2013 w Genesis Coupe

Postprzez fidel 22 wrz 2016, 21:41

Dymek napisał(a):wybacz dla mnie to czarna magia o czym piszesz :D

to żadna magia... tylko kombinowanie :mrgreen:
Chodzi o to by podpiąć tylną kamerę cofania pod tablet Nexus 7, tak aby automatycznie się włączała i wyłączała z wrzuceniem biegu wstecznego. Najprościej to osiągnąć kamerą wifi (bo sprawa się dzieje z automatu), ale myk polega na tym że nie możesz wówczas korzystać jednocześnie z wifi+internetu co zamierzałem zrobić przez udostępnienie z telefonu. Aby to obejść musiałem zastosować właśnie myk z przekaźnikiem... albo kupić Nexusa z LTE, albo podpiąć dodatkowy modem pod huba na karte SIM co nie wiem czy by zadziałało i ogólnie mówiąc abonament itd.

Zapewne są i tacy że zapytają po co... jak można kupić gotowe radio 2din i zamontować. Tak, są i zastanawiałem się nad nim, bo koszty są nawet mniejsze niż z tabletem, ale jest znów myk... podpinając nowe radio część okablowania bierze się ze starego, a co gorsza w tym przypadku fabryczne całkowicie się demontuje, co skutkuje tym że wyświetlacz (ten niebieski) bierze w łeb i nic nie wyświetla, brak info o temp. wew/zew, sterowanie nawiewów, siła, klima... nic, a więc nie wiemy co się dzieje - dla mnie odpada. Gdyby chodziło o FL/2 to bym się nie zastanawiał tylko brał radio 2dni z androidem bo w coupe'tach radio jest "luzem".

wracając do tematu podpoiłem wg wcześniejszego opisu z początkowego posta i działa w 100% szybo i bezproblemowo, ok. 1-2s od załączenie wstecznego jest obraz już widoczny. Po zmianie biegu obraz z aplikacją automatycznie się zamyka.
fidel

Postprzez fidel 9 paź 2016, 17:55

A więc tak, tablet zainstalowany i działa.

Potrzebne rzeczy:
- ramka na Tablet + ramka na Blue screen
- tablet Nexus 7 (opcjonalnie ROM Timur kernel) + mod Power on
- ładowarka 2xUSB (1x tablet 1xhub) np. Blow G21A (ładnie daje ok. 1000mA bez obciążenia, a pod obciążeniem ok. 400-800mA)
- kabel OTG z wyjściem do ładowania + wejściem na dane
- przedłużka USB F ok 50cm - do ładowarki (uwaga nie wszystkie ładują)
- hub aktywny 4 porty
- kamera cofania
- grabber UTV007
- przekaźnik samochodowy + bezpiecznik max 5A
- izolator masy z wejściem/wyjściem jack 3,5mm
- kabel jack-jack, z jednej strony kątowy, długość ok. 150cm

Nie będę się rozpisywał co i jak po kroku robić, bo tutaj ładnie jest to zrobione http://dereks-projects.blogspot.com/2012/11/diy-installing-tablet-in-hyundai.html

Potwierdzam:
- metalową ramkę która będzie w zestawie do mocowania Blue screena trzeba przyciąć tj. na zdjęciach w linku, co prawda na siłę wejdzie bez obcinania, ale szybciej i łatwiej ją przyciąć za wczasu, bo zapewne kilka razy będziecie wkładać i wyciągać panel centralny.

zaznacze tylko małe różnice:
- ramki na tablet tzw. model "A" (ten w linku)nie ma i raczej nie będzie, pozostał model "B" (tj. mój)
- w modelu ramki B nie wyłamujemy miejsc na zatrzaski
- w modelu ramki B należy przyciąć plastik zakrywający głośnik centralny (u mnie brak) przed samymi klipsami

Mod "Power on"
po podłączeniu zasilania tablet jak będzie wyłączony całkowicie, automatycznie się włączy, bez naciskania guzika (który jest schowany pod ramką) - opcja jak bateria padnie w trybie "suspend" i tablet się wyłączy.

1. Podłączyć tablet z komputerem w trybie debugowania USB
2. Uruchomić bootloader w tablecie - podczas uruchamiania nacisnąć "power+Vol down"
3. Pobrać plik na komputer r4superboot.zip, wypakować, uruchomić "command prompt" skrót "cmd" wejść do folderu z plikiem fastboot poleceniem "cd" np. "cd c:\fb"
wpisać polecenie "fastboot oem off-mode-charge 0"

jeśli chcemy wrócić do normalnego trybu, to zamiast "0" wpisujemy "1"

fidel

Postprzez pawulonn 3 lis 2016, 11:30

Jak uzyskać na wyświetlaczu wskazanie doładowania jak tu?
https://www.youtube.com/watch?v=h8KJc8cmFAY
Samochód: Genesis Coupe 2.0T (2012)
pawulonn

Postprzez fidel 13 lis 2016, 15:53

pawulonn napisał(a):Jak uzyskać na wyświetlaczu wskazanie doładowania jak tu?
https://www.youtube.com/watch?v=h8KJc8cmFAY

zapewne o ten ci chodzi wyświetlacz http://www.ebay.com/itm/09-10-11-12-Hyundai-Genesis-Coupe-LCD-Screen-Information-Display-Unit-OEM-/262254989599?hash=item3d0f9d911f:g:7RQAAOSwKtlWou2l&vxp=mtr

nie powiem tylko jakie okablowanie tam ma być do tego, czy to także z fabrycznej wiązki jest ciągnięte co zwykły wyświetlacz.

tak na marginesie ja wole mój zmodyfikowany pod siebie(UE jednostki) LFA Genesis Coupe na Dashcommand. Do tego mam icar3 na obd2 który automatycznie podaje dane do tabletu w momencie załączenia się dashcommand bez włączania czytnika icar3.

fotka (nie sugerujcie się wskazaniami, bo to zrzutka z programu w trakcie testów... na żywo kiedyś nagram)

załączam dla chętnych plik. trzeba go wrzucić do folderu:
"pamiec urzadzenia\android\data\com.palmerperformance.dashcommand\files\dashxl

gdy ktoś nie pobrał jeszcze żadnego "dashboards" niech w programie pobierze obojętnie jaki skin, wówczas folder sam się utworzy.

plik jest spakowany w dwóch częściach ze względu na ograniczenia serwera :wink: pobrać oba i wypakować ze środka plik.

pod zew. wskażnikami jest drugi, który aktywuje się po dotknięciu:
DTE jest drugi wskaźnik FUEL FLOW - miara l/h
POWER MAX jest INSTANT - miara l/km
POWER jest TIMING
logo do wyboru x3 "genesis coupe/wings/gencoupe"
fidel

Powrót do Car-audio