Hyundai Coupe GK FL VS GK FL2 - Pomoc w zakupie

Na tym forum możecie pisać dosłownie na każdy temat, o wszystkim co nie koniecznie jest związane z "Coupe".

Postprzez Ruuddy 5 lut 2018, 13:10

Witam.

Od trzech lat jeżdżę pierwsza generacją Hyundai Coupe i jestem bardzo z niego zadowolony. W końcu nadszedł czas na wymianę jego na nowszy model. Z założeń miała być to wersja pod drugim faceliftingu jednak po ostatnim przeglądaniu ogłoszeń zastanawiam się czy warto "przepłacać" mam tu dwa auta które wypadły mi w oko tylko kompletnie nie znam się na cenach, a na polskim rynku nie bardzo jest co porównywać.

Pierwsze auto:
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-c ... zuwXK.html
Zalety to cena i instalacja gazowa.

Drugie auto:
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-c ... zw0fT.html
Zalety to wyglad i stan i młodszy ale cena auta o 9tys większą i do tego jakies kolejne 3 na instalacje gazowa to troche chyba przesada. Jakie jest wasze zdanie?
Samochód: HC RD 2.0 16V (1997)
Ruuddy

Postprzez Andu 23 lut 2018, 18:00

Pierwszy link mi się nie wyświetla, ale do rzeczy. Wielkich różnic pomiędzy zwykłym GK a GK FL2 nie ma, w zasadzie ograniczają się do nadwozia (reflektory, skrzela, zderzaki) i tu już wchodzimy w gusta o których raczej nie ma co dyskutować. Mnie tam FL2 mniej się podoba ze względu na brak skrzeli na błotnikach.
Bardziej istotny jest stan techniczny, przebieg i to czy był dobrze po dzwonie zrobiony. Sporo z nich miało mniej lub bardziej rozwalony przód, taka uroda samochodów ze sportowym wyglądem - pedał w podłogę i heja :) a że samochód niedrogi to młodzi i niedoświadczeni kierowcy mogli sobie na niego pozwolić.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
Podpis: Obecnie Ford Mondeo 2.0 duratec, ale sentyment pozostanie na zawsze :)
Andu

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Powrót do Ogólne